Таке рішення було прийняте у знак протесту проти заборони на в’їзд до США громадянам з 7 мусульманських країн.

Автори іранської стрічки «Комівояжер», що отримала «Оскар» у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою», не відвідали церемонію нагородження у Голівуді. Таке рішення було прийняте у знак протесту проти заборони на в’їзд до США громадянам з 7 мусульманських країн, повідомляє Reuters.

Уряд Ірану схвалив рішення творців фільму.

«Ми горді за акторів і команду «Комівояжера», які отримали «Оскар», і виступають проти «заборони мусульман». Іранці представляють культуру та цивілізацію тисячоліттями», — повідомив міністр закордонних справ держави Мохаммад Джавад Заріф.

Це вже другий «Оскар» кінорежисера Асгара Фархаді, який йому присудили через п’ять років після першого оскароносного фільму «Надер і Симін: Розлучення».

Попри те, що американські суди заморозили заборону на в’їзд громадянам з 7 мусульманських країн, Фархаді прийняв рішення проігнорувати церемонію нагородження. Таким чином він зробив політичну заяву проти указу президента США Дональда Трампа, який він назвав «репресивною забороною подорожування».

Міністр культури Ірану Реза Салехі Амірі також похвалив режисера. На його переконання, Фархаді протистоїть «вузьколобій та расистській політиці новітніх американських політиків».

Зазначається, що попри сувору цензуру з боку влади, творці кіно в Ірані мають міцну репутацію через серйозні та вдумливі картини, що часто отримують високі оцінки на міжнародних фестивалях.

Раніше повідомлялося, що іранський режисер Асгар Фархаді не зможе з'явитися на церемонію вручення кінопремії «Оскар» через указ президента США.

Нагадаємо, Дональд Трамп підписав указ про призупинення приймання біженців у США.

Потім федеральний суд в Сіетлі штату Вашингтон тимчасово зупинив дію указу американського президента.

Апеляційний суд відхилив вимогу Трампа відновити дію антиміграційного указу, а невдовзі лишив її у силі.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: