Світ

Іран погрожує перекрити Перську затоку в разі припинення власного експорту нафти через санкції США

21 липня, 2018 18:56
Світ/Іран погрожує перекрити Перську затоку в разі припинення власного експорту нафти через санкції США
Зберегти
Вигляд
Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї підтримав ідею блокування морського шляху з Перської затоки в разі введення нових санкцій США, що зупинять експорт нафти з Ірану.

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї підтримав ідею блокування морського шляху з Перської затоки в разі введення нових санкцій США, що зупинять експорт нафти з Ірану.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

Хаменеї заявив, що підтримує пропозицію президента країни Хасана Рухані стосовно блокування Ормузької протоки, що призведе до зупинки експорту нафти з Персидської затоки.

Влада ісламської республіки готова вдатися до таких дій, якщо США введуть нові санкції проти Тегерана і це призведе до зупинки  експорту іранської нафти.

Слід зазначити, що блокування Ормузької потоки унеможливить поставки нафти з Об’єднаних Арабських Еміратів, Катару, Бахрейну, Саудівської Аравії, Катару та Іраку.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми і відновлять санкції проти Ірану.

Пізніше Трамп заявив, що сподівається укласти нову «гарну угоду» з Іраном.

Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним». Президент Ірану Хасан Рухані заявив, що своїм рішенням про вихід з ядерної угоди з Іраном США зневажають міжнародні угоди.

Дональд Трамп заявив, що іранська ядерна угода дозволила Тегерану збільшити оборонний бюджет країни більш ніж на 40%.

24 червня державний секретар США Майк Помпео попередив Іран, що він може зіткнутися з «гнівом усього світу», якщо продовжуватиме розвиток своєї ядерної програми.

Пов`язані новини