Державне телебачення Ірану показало нову крилату ракету, заявлена дальність польоту якої — 1 300 кілометрів. Ракету представили на заході, присвяченому 40-й річниці Ісламської революції.

Міністр оборони Ірану Амір Хатамі заявив, що нова ракета належить до класу ракет Soumar, які з’явилися на озброєнні країни в 2015 році.

«Потрібно мало часу, аби привести ракету в бойову готовність, і вона може літати на малій висоті», — сказав він.

Відео випробування ракети опублікували в мережі.

Західні експерти зазначають, що Іран часто перебільшує можливості своєї зброї, проте існують побоювання щодо балістичних ракет Тегерана, передає Reuters.

Нагадаємо, 8 травня президент США Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати вийдуть з угоди щодо іранської ядерної програми й відновлять санкції проти Ірану. Іран назвав вихід США з ядерної програми «незаконним».

5 листопада набули чинності відновлені санкції США проти Ірану, які скасували у межах угоди 2015 року.

У 2015 році Іран уклав угоду зі США й іншими провідними країнами світу про відмову від розробки ядерної зброї в обмін на зняття деяких економічних санкцій, зокрема — заборони на міжнародну торгівлю нафтою.

Уряди провідних європейських країн вважають угоду з Іраном важливою умовою для міжнародної безпеки.

Водночас низка країн, зокрема чинна адміністрація США та Ізраїль, висловлюють побоювання, що угода не дає твердих гарантій відмови Ірану від розробки ядерної зброї.

Поділитись: