Життя

Іран продовжить випробування балістичних ракет попри критику ООН

Життя/Іран продовжить випробування балістичних ракет попри критику ООН
Зберегти
Вигляд

Іран заявляє про продовження випробувань балістичних ракет попри критику ООН та світових лідерів, повідомив прес-секретар МЗС Ірану Баграм Гасемі, пише Reuters.

«Іран однозначно продовжуватиме програму щодо балістичних ракет, базуючись на своїх власних розрахунках оборони і національної безпеки», – сказав Гасемі.

За його словами, іранська балістична програма не пов’язана з ядерною угодою зі світовими лідерами і базується виключно на потребах національної безпеки країни.

Крім того, він розкритикував канцлера Німеччини Ангелу Меркель, яка засудила запуски ракет Іраном на початку цього року і наполягла на тому, що запуски суперечать резолюції ООН.

Раніше генеральний секретар ООН Пан Гі Мун закликав Іран зупинити проведення запуску балістичних ракет, заявивши, що це суперечить духу ядерних домовленостей зі світовими лідерами. Пан Гі Мун зазначив у своїй першій доповіді до Ради безпеки ООН щодо імплементації ядерної угоди з Тегераном, що випробування ракет посилює напруження на Близькому Сході.

У січні США повідомили про нові санкції проти Ірану через його ракетну програму – наступного дня по тому, як США разом із ООН та ЄС зняли з Ірану санкції через його ядерну програму. Вашингтон пішов на такий крок через те, що восени 2015 року Іран здійснив випробування балістичних ракет, що, за даними експертів ООН, стали порушенням резолюцій Ради безпеки ООН. У Тегерані нові санкції зустріли різким засудженням.

Пов`язані новини