Іран стримує «Хезболлу» та інші угруповання від нападів на американські війська, побоюючись масштабної війни — WP

Підтримувані Іраном збройні формування в Іраку та Сирії майже два тижні не атакували американські війська. Американські та іракські джерела вказують, що у Тегерані побоюються, що необмежені напади на об’єкти США призведуть до масштабної війни.

Про це пише Washington Post з посиланням на джерела.

Зазначається, що бойовики не завдавали ударів у відповідь навіть після того, як 8 лютого у Багдаді від американського безпілотника загинув високопосадовець «Катаїб Хезболли».

Як припустив один американський чиновник, Іран зрозумів, що не зможе досягти своїх цілей, дозволивши підконтрольним йому угрупованням необмежено атакувати сили США.

Водночас Вашингтон дотримується такого самого обережного підходу щодо Ірану. Завдавши десятків ударів 2 лютого по іранських проксі в Іраку та Сирії у відповідь на атаку безпілотника, внаслідок якої загинули троє американських військовослужбовців у Йорданії, США, утім, стрималися від обстрілів самої території Ірану.

Тим часом американські дипломати тиснуть на Ізраїль і палестинське угруповання ХАМАС, щоб вони домовилися про припинення вогню в Секторі Гази. А Іран направив своїх військових і дипломатів на зустрічі з представниками воєнізованих угруповань, щоб переконати їх призупинити атаки на об’єкти США, зазначає видання.

Як розповів один іракський чиновник, який має тісні контакти з тамтешніми силами, яких підтримують іранці, Тегеран «робить усе можливе, щоб запобігти розширенню війни та ескалації, коли вона вже досягне точки неповернення».

Лідери угруповань висловлювали незадоволення такими вимогами, але прислухалися до країни, яка навчила та озброїла їхніх бійців, сказав іракський чиновник.

Речник Пентагону, генерал-майор Патрік Райдер заявив, що американські війська зберігають право на самооборону у разі загрози. Він відмовився коментувати припущення, що Іран міг повпливати на зменшення атак з боку воєнізованих угруповань.

WP зазначає, що Іран підтримує угруповання, що формують так звану «вісь опору», до якої входять ХАМАС у Секторі Гази, «Хезболла» в Лівані, хусити в Ємені та «Катаїб Хезболла» в Іраку та Сирії. Тегеран використовує їх, щоб поширити свій вплив у регіоні та служити передовою лінією оборони проти Сполучених Штатів та Ізраїлю.

І хоча ці угруповання, за інформацією Вашингтона, фінансуються та навчаються Іраном, діють вони незалежно та поза формальним апаратом безпеки Тегерана. Ця домовленість дозволила їм просувати цілі іранської політики, водночас убезпечивши Тегеран від прямої відповідальності й можливої ​​помсти, додає видання.