Іран видав ордер на арешт президента США Дональда Трампа. Його звинуватили у вбивстві та тероризмі через вбивство військовими США іранського генерала Касема Сулеймані.

Про це пише іранське державне агентство IRNA.

Прокурор Тегерана Алі Мехр заяви, що Трамп та ще 35 політичних та військових представників США відповідальні за вбивство генерала Касема Сулеймані в Іраку. Їм усім в Ірані пред’явили звинувачення у вбивстві та тероризмі. 

Мехр додав, що президент США очолив список підозрюваних та що його переслідування триватиме навіть після завершення його президентського терміну. 

Прокурор наголосив, що судова влада Ірану видала розпорядження про притягнення цих людей до відповідальності та просить в Інтерполу посприяти у затриманні.

Поки що Інтерпол не відповів на прохання Ірану, однак відповідь найімовніше буде негативною, оскільки засадничі принципи Інтерполу забороняють здійснювати дії політичного характеру.

Нагадаємо, 3 січня США завдали ракетного удару по міжнародному аеропорту Багдада в Іраку. Внаслідок цього загинули щонайменше семеро людей, зокрема командувач спецпідрозділу «Аль-Кудс», що належить до Корпусу вартових Ісламської революції Ірану, генерал Касем Сулеймані.

Тоді США заявили про причетність Касема Сулеймані до нападу на американську військову базу в Іраку та організації штурму посольства США в Багдаді. Вбивство Сулеймані спричинилося до загострення на Близькому Сході, зокрема погіршення відносин між США та Іраком з Іраном.

Поділитись: