Фейковий авіаносець США, який створили іранські військові для симуляції нападу. 28 липня 2020 року під час військових навчань його підірвали снарядом
Фото:

EPA-EFE/MAXAR TECHNOLOGIES

Корпус вартових Ісламської революції (КВІР) Ірану провів повітряно-морські навчання неподалік від Ормузької протоки, під час яких відпрацював атаку на авіаносець США.

Про це повідомляє іранське інформагентство Tasnim.

У межах військових навчань під кодовою назвою «Великий пророк» іранські військові «відпрацювали контрзаходи проти загроз із боку американських авіаносців у регіоні». Там зазначається, що вперше операція коректувалася за допомогою супутникових даних.

Для симуляції загрози авіаносців США — а точніше, їхньої можливої появи в Ормузькій протоці, — КВІР створив його копію в масштабі 1:1. На розповсюдженому Tasnim відео показано, як в авіаносець влучає снаряд.

Як зазначає USA Today, Іран не вперше використовує копії американських авіаносців для військових навчань: таке вже відбувалося в 2015 році.

Ормузька протока, через яку можна потрапити до Перської затоки, має стратегічне значення для Ірану, оскільки через неї проходить майже 20% усієї нафти.

  • Відносини між Іраном і США погіршилися у 2018 році. Тоді президент США Дональд Трамп оголосив про вихід країни з Іранської ядерної угоди — вона передбачала зняття санкцій з Тегерана в обмін на скорочення ним ядерної програми. Пізніше Вашингтон оголосив КВІР терористичною організацією.
  • У ніч на 3 січня американські військові вбили генерала Корпусу вартових Ісламської революції Касема Сулеймані. Його вбивство спричинилося до загострення ситуації на Близькому Сході. Зокрема, саме під час обстрілів Іраном американських військових баз було збито літак Boeing-777 «Міжнародних авіаліній України».
Поділитись: