Іран вибачився за напад на посольство Саудівської Аравії в Тегерані, відправивши офіційний лист в Організацію Об'єднаних Націй, повідомляє агентство Bloomberg.

У своєму листі на ім'я генерального секретаря ООН Пан Гі Муна посол Ірану при ООН Голам Алі Хошру запевнив світову спільноту у відданості нормам міжнародного права, а також прагненні їх дотримуватися.

У листі зазначається, що Ісламська Республіка «буде вживати необхідних заходів для запобігання виникненню подібних інцидентів у майбутньому».

Посол Ірану в ООН також додав, що його країна «зробить все можливе, щоб заарештувати всіх осіб, причетних до інциденту, і покарати їх».

Президент Ірану Хассан Рухані у вівторок заявив, що Саудівська Аравія не спроможеться «приховати злочини» шляхом розриву зв'язків з його країною.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун у телефонній розмові з міністрами закордонних справ Ірану і Саудівської Аравії закликав сторони підтримували діалог між собою та утриматися від дій, які можуть призвести до подальшого загострення конфлікту.

Постійний представник Саудівської Аравії при ООН Абдалла Аль-Муаллем заявляв, що дипломатичні відносини між Саудівською Аравією та Іраном можуть бути відновлені, коли іранська влада припинять «втручатися у внутрішні справи інших країн».

У неділю, 3 січня, Саудівська Аравія розірвала дипломатичні відносини з Іраном і відкликала свою дипломатичну місію.

Причиною розриву дипломатичних відносин став напад протестувальників на посольство Саудівської Аравії в Тегерані, а також страта шиїтського проповідника Німра ан-Німра, якого влада Саудівської Аравії звинуватила у тероризмі.

Слідом за Саудівською Аравією дипломатичні відносини з Тегераном розірвали Бахрейн, Судан і Кувейт. Об'єднані Арабські Емірати обмежили кількість іранських дипломатів, яким дозволено в'їзд в країну.

Поділитись: