Світ / Близький Схід

Іран задекларував не всю свою хімічну зброю — представник США в Організації із заборони хімзброї

Reuters
Світ/Близький Схід/Іран задекларував не всю свою хімічну зброю — представник США в Організації із заборони хімзброї
Зберегти
Вигляд
Представник Сполучених Штатів Америки в Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) Кеннет Уард заявив, що Іран не задекларував виробничий комплекс, здатний наповнювати бомби отруйними речовинами, а також має державну програму з отримання забороненої хімзброї.

«Сполучені Штати давно стурбовані тим, що Іран утримує програму з отримання та виробництва хімічної зброї, яку він не задекларував до ОЗХЗ», — заявив Уард на нараді організації.

Він також наголосив, що США підозрюють Іран у спробах здобути хімікати, які уражають центральну нервову систему людей, заради використання їх у бойових діях.

Представник США послався на знайдені бойові снаряди, бомби та міномети іранського походження, заряджені отруйними речовинами.

За словами Уарда, Іран так і не задекларував передачу хімзброї у Лівію, навіть після того, як сама Лівія задекларувала цю зброю в 2011 році.

Нагадаємо, у травні міжнародна організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) підтвердила використання хлорину в сирійському місті Саракіб на початку лютого 2018 року.

У жовтні 2018 року керівники зовнішньополітичних відомств країн Євросоюзу схвалили новий режим запровадження санкцій за застосування хімічної зброї.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини