Поблизу Ормузької протоки морський патруль Корпусу вартових Ісламської революції Ірану перехопив судно з 250 тисячами літрів нафти на борту. 11 членів екіпажу заарештовані за підозрою в контрабанді.

Про це повідомляє DW з посиланням на державне телебачення Ірану.

Судно прямувало від порту Бендер-Ленге на півдні Ірану до територіальних вод Об’єднаних Арабських Еміратів. Про національність моряків не повідомляють, але, за даними агентства Fars, корабель ішов під прапором ОАЕ.

Це вже друге захоплення Іраном судна за вересень. На початку місяця в Ормузькій протоці затримали човен із 12 громадянами Філіппін. Їх теж звинуватили в контрабанді пального.

З червня Іран неодноразово затримував танкери, які перевозили нафту, в регіоні Перської затоки. Останнє захоплення судна трапилося на фоні нового витка напруженості в регіоні після атаки безпілотників на нафтопереробні заводи в Саудівській Аравії 14 вересня.

Відповідальність за атаку на саудівські НПЗ взяли на себе єменські повстанці-шиїти з угруповання «Ансар Аллах» («хусити»), яких підтримує Іран. США поклали відповідальність за напад на Іран, однак там відкинули звинувачення на свою адресу. Побоювання щодо дальшого розростання конфлікту спричинили значне зростання цін на нафту.

Як зазначає Reuters, це була найбільша атака на нафтову інфраструктуру Саудівської Аравії за останні 10 років.

Поділитись: