Іранська студентка під час антиурядових акцій протестів у Тегерані, Іран, 30 грудня 2017 року
Фото:

EPA-EFE/STR

Іранська фотографиня Ялда Моаері зробила фотографію під час демонстрації у Тегерані у 2017 році, яку президент США Дональд Трамп використав у пості про 40 річницю Ісламської революції.

«40 років корупції. 40 років репресій. 40 років терору. Режим в Ірані продукує лише це. Давно страждаючий іранський народ заслуговує на світліше майбутнє», — сказав президент у повідомленні в Twitter.


Фотографію жінка продала для  Associated Press і Agence France-Presse. Вона не підписувала контракт і за словами Моаері вона все ще володіє правами на зображення.

«Але те, що президент Трамп використав його без мого дозволу в Twitter перською мовою, навіть для мене є великим соромом і викликає глибокий сум», — написав Моаері.


Вона зробила фото під час протестів у 2017 році у Тегеранському університеті. Попри свій страх арешту вона продовжувала фотографувати.  Раніше жінка не оприлюднювала своє ім’я, оскільки вона могла б мати проблеми з владою.

Вона вважає, що санкції Трампа руйнують життя іранців.

«Через його політику я, моя родина і мої друзі вимушені жити під санкціями, які знищують наше життя. Наша валюта втратила 70% своєї вартості. Ми стали бідні. І навіть якби я могла дозволити собі поїхати навідати свого батька, я не можу, бо він наклав заборону на поїздку іранців, про яких він наче піклується», — написала фотографиня.

Нагадаємо, у травні 2017 помер відомий американський фотожурналіст Стенлі Грін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Чому не зачесали президентові волосся?» — інтерв’ю з фотографом Білого дому.
Поділитись: