Фото:

Rory Hodd / Botanical Society of Britain and Ireland

Ірландський ботанік Рорі Год випадково виявив в одному з природних парків країни рідкісну тропічну папороть виду Stenogrammitis myosuroides. Досі її бачили лише за кілька тисяч кілометрів від Європи за Атлантичним океаном.

Про це повідомляє Товариство ботаніків Великої Британії та Ірландії.

Рідкісну для європейських широт папороть науковець виявив випадково під час збору рослин у природному парку в місті Кілларні, що на південному заході Ірландії. Те, що рослина належить саме до виду Stenogrammitis myosuroides, підтвердив аналіз у лабораторії у США.

«Ця нова папороть, яка навіть не має назви англійською, є єдиним представником свого підроду, а найближче відоме нам місце, де вона росте, розташоване по інший бік Атлантичного океану — в іншому біокліматичному регіоні», — пояснює Год.

Фото:

Rory Hodd / Botanical Society of Britain and Ireland

Ботанік припускає, що папороть не могли випадково занести з інших регіонів, наприклад, під час подорожей. А це означає, що вона тут росла протягом тисяч років — і при цьому численні науковці весь цей час просто не помічали її. Або ж вона свідчить про глобальні зміни клімату, які не оминули й Ірландію.

«Ця знахідка показує важливість Атлантичного краю Європи: там вологий помірний клімат, сприятливий для низки видів, які в інших частинах Європи просто не змогли б вижити», — додає Рорі Год.

Папороті на Землі виникли близько 360 мільйонів років тому. Перші папороті були великими деревоподібними рослинами, які складали основу рослинного покриву нашої планети. Нині ж збереглися лише невеликі папороті. Деякі з них використовують як кімнатні рослини.

Поділитись: