22 вересня у просторі фонду Ізоляція в Києві відкриється проект «Цукрова демократія». Це скульптурна інсталяція, створена з тисяч кубиків цукру.

Автори проекту —  ірландські митці Брендан Джеймісон та Марк Ревелз. Раніше вони вже створювали схожі проекти в паризькому Центрі Помпіду, музеї Ольстера та галереях Нью-Йорка.  

Інсталяція Sugar Metropolis в Нью-Йорку. Фото: brendanjamison.com

Центральною деталлю інсталяції «Цукрова демократія» стане модель київського Будинку вчителя. Споруду обрали через її історичну роль: у 1917-1918 роках там був розміщений перший український парламент — Центральна Рада УНР. Брендан Джеймісон так пояснює свій вибір: «Нас завжди дуже цікавлять такі будівлі. Вони неймовірно красиві, але іноді трохи загублені в місті, трохи забуті. Так сталося з Будинком вчителя. Але він мінявся впродовж років. І це дуже відповідає ідеї наших інсталяцій  — вони теж перебувають у постійному процесі еволюції».

Центральною деталлю інсталяції стане модель київського Будинку вчителя. hromadske.ua

До ірландських скульпторів приєдналися також студенти-архітектори та волонтери, що додають в інсталяцію власні конструкції. У період з 22 вересня до 30 жовтня приєднатися до будівництва з цукру зможуть також усі відвідувачі Ізоляції.

Ірландські митці Марк Ревелз і Брендан Джеймісон. hromadske.ua

«Проект, який ми робимо, дуже демократичний. Ми запрошуємо людей різних суспільних прошарків, різних національностей і вікових груп прийти і взяти участь. Так вони разом працюватимуть над створенням цієї скульптури. Ми починаємо цей процес і створюємо з людьми великий спільний твір. Cподіваємося, що у цьому проекті побачать великий потенціал, що люди будуть приходити й уявляти своє місто майбутнього»,  — каже Брендан Джеймісон.

Цукрове місто в Ізоляції. hromadske.ua

Ізоляція  — неприбуткова платформа сучасної культури, що була відкрита в Донецьку в 2010  році. У 2014-му після захоплення території представниками самопроголошеної ДНР організація переїхала до Києва і відкрила приміщення в одній із будівель Київського суднобудівного заводу.

Поділитись: