Іспанські археологи під час розкопок поблизу міста Вальядоліда знайшли останки кількох людей. Вони вважають, що одним із них міг бути Г’ю Роу О’Донел — відома постать ірландської історії, організатор повстання проти британського панування над Ірландією в кінці XVI століття.

Міністерство культури Ірландії в п’ятницю, 29 травня, вже зв’язалося з іспанською владою, аби в разі підтвердження знахідки знайти можливість репатріювати останки О’Донела на батьківщину, повідомляє ірландське видання TheJournal.

Напередодні мер Вальядоліди Оскар Пуенте оприлюднив фото з місця розкопок. За його словами, там знайшли останки людей і дві домовини. Раніше там також знайшли кілька скелетів, але жоден із них не виявився О’Донелом.

Глава Іспано-ірландської асоціації Карлос Бурґос згадує, що пошуком Г’ю Роу О’Донела почали займатися минулоріч, коли до передмістя Вальядоліди приїхав офіцер ірландської армії у відставці.

«Він поговорив із міською владою. І ті зрозуміли, що він (О’Донел — ред.) похований там, де перебуваємо ми. Але точного місця ніхто не знав. Так усе й почалося», — розповів Бурґос Reuters.

Тіло О’Донела буде легко визначити за принаймні однією прикметою — відсутністю великих пальців на ногах. Він їх втратив через обмороження під час утечі з Дублінського замку в люту зиму, де його ув’язнили британці.

Г’ю Роу О’Донел, художнє відтворення
Фото:

Wikipedia

Г’ю Роу О’Донел відомий як організатор повстання проти британського панування над Ірландією. Воно почалося в 1593-му й тривало протягом дев’яти років — не без підтримки Іспанії. Після остаточної поразки під Кінсейлом у 1602-му О’Донел тікає в Іспанію, але тодішній король Філіп ІІ уже не зацікавлений у підтримці ірландських повстанців. За кілька тижнів до свого 30-річчя О’Донел помер поблизу Вальядоліди — тодішньої столиці Іспанії.

Поділитись: