УКРАЇНА

Історії ультрас на війні: «Дід» / Hromadske.doc

2 липня, 2018 13:26
УКРАЇНА/Історії ультрас на війні: «Дід» / Hromadske.doc
Зберегти
Вигляд
З дитинства він займався футболом, грав у спортивній школі. Та після подій 2 травня одесит «Дід» пішов на Донбас добровольцем.

З дитинства він займався футболом, грав у спортивній школі. Були і бійки, здебільшого чубилися з фанатами «Динамо» і «Дніпра». Але після подій 2 травня одесит «Дід» пішов на Донбас добровольцем.

Того дня грав «Чорноморець». Посеред гри вболівальники дізналися, що на Грецькій вбили одесита.

«Трибуна вся помчала у центр міста. А там вже стріляли. Або ми з Україною, або… Ми були не згодні. Ми зайшли і почали їх «відкидати». Вони сховалися у Будинку Профспілок. У нас вимога була одна – не піднімати прапори іншої країни», — розповідає «Дід», — «коли почалася пожежа, ми почали їх витягати. А вони закривали зсередини двері. Нам було дуже важко їх витягати». Після 2 травня він зібрав речі і пішов добровольцем. Потрапив під Мар'їнку, де проти українців стояв «батальйон «п'ятнашка» —представники 15-тьох колишніх республік». 

Історія одесита «Діда» — одна з циклу Hromadske.doc про футбольних хуліганів, які попри репутацію розбишак раптом стали ударною силою Революції Гідності, а потім одними з перших пішли добровольцями на російсько-українську війну.

Відеоісторії з циклу «Ультрас: шлях до волі» відзняті на Сході України, зокрема на передовій та в зоні бойових дій, створені в партнерстві з волонтерами «Народного Тилу» та фотографом Романом Ніколаєвим.

Пов`язані новини
Війна
11 листопада 2018
Громадське просить вибачення за некоректне зображення анексованого Криму на мапі Європи
У матеріалі Громадського «100 років Першій світовій: уже тоді Донбас був стратегічно важливим об'єктом», від 11 листопада, була опублікована мапа «Карта Європи, 2018 рік», де анексований півострів Крим було зображено некоректно. На мапі зображення було заштриховано, утім в кольорах Російської Федерації. Попри те, що Крим замальовано штрихами, що мало означати, що територія анексована Росією, це створювало враження, ніби півострів є частиною РФ. Редакція одразу ж виправила помилку і визначить санкції щодо автора матеріалу.Громадське дякує читачам, що своєчасно звернули увагу. З початку російської агресії Громадське системно присвячує максимальну увагу незаконній окупації Криму. У нашій редакції працюють вимушені переселенці з Криму, понад три роки виходить щотижнева програма «Громадське.Крим», ми також регулярно готуємо репортажі і фільми про долі політв’язнів у Криму — подібні помилки є неприпустимими для нашої редакції.
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти