Анастасія-Єва Крістель Домані — ще кілька років тому мати таке ім'я для неї було великою мрією. У 37 років вона почала так званий «перехід» — замісну гормональну терапію. Каже, що добре пам'ятає той день, першу таблетку і як прийшло усвідомлення того, що настає нове життя.

Щоб розпочати процес «переходу» в Україні, треба отримати психіатричний діагноз «транссексуалізм», перечекати два роки і лише після цього розпочинати гормонотерапію й змінювати документи.

Тепер Анастасія-Єва вже має ID-картку з новим іменем і жіночою статтю. Їй видали нове свідоцтво про народження і зняли з обліку у військкоматі. Та попереду ще багато формальностей — заміна банківських карток, закордонного паспорту тощо. Своїм досвідом вона ділиться і з іншими трансгендерними людьми. Бере участь у різноманітних конференціях з правозахисної тематики, є волонтеркою та консультанткою з питань «переходу» в міжнародних організаціях. Приміром, Amnesty International Ukraine та ТрансКоаліції на пострадянському просторі.

У Насті є дитина й дружина. Донька називає Анастасію «татом». Відвертої розмови з рідними ще не було. Каже, що мріє одного разу прокинутися і зрозуміти, що всі вже знають. Сподівається на їхнє розуміння й прийняття.

Про те, скільки кіл державних установ має пройти трансгендерна жінка, перш ніж стати собою і про те, що вона відчуває під час «переходу», — в матеріалі Громадського.Культура.

Поділитись: