Оксфордський історик знайшла раніше не відомий лист першої суфражистки, яку відправили до в’язниці за участь у русі за права жінок.

Оксфордський історик знайшла раніше не відомий лист першої суфражистки, яку відправили до в’язниці за участь у русі за права жінок.

Про це повідомляє ВВС.

Суфражистка Енні Кенні вийшла з в’язниці у Манчестерві в 1905 році. Вважається, що листа вона написала наступного дня після звільнення. Історики заявили, що її лист — найдавніший з усіх відомих, який написала жінка, долучена до протестів початку 20 століття.

Лист Кенні писала своїй сестрі, яка потім емігрувала до Канади. Саме там історик з Оксфорда Ліндсі Дженкінс його знайшла, доки працювала над дослідженням історії родини Енні Кенні.

«Вона ризикувала усім. Це могла бути найбільша помилка її життя. Вона не знала, чи буде на це позитивна реакція», — сказала Дженкінс.

Енні Кенні була британською жінкою робочого класу. Вона з 10 років працювала на бавовняній фабриці. Історик додає, що її роль в боротьбі за права жінок завжди применшується, оскільки історії більше відома така родина як Панкхерст, члени якої активно брали участь у русі суфражизму.

Енні Кенні очолювала протести за права жінок у Британії в 1912-1914 роках. Її відправляли за ґрати кілька разів, також жінка брала участь у голодних акціях протесту.

Суфражизм зародився у Британії наприкінці 19 -початку 20 століття. Жінки-суфражистки боролися за рівне з чоловіками виборче право та загалом виступали проти гендерної дискримінації. Вони влаштовували голодні страйки, акції протесту з плакатами, приковували себе до парканів тощо.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ісландія першою в світі узаконить рівну зарплату для чоловіків та жінок.

Поділитись: