УКРАЇНА

Істотних підстав для відмови від сертифікації е-декларування немає — Представництво ЄС

УКРАЇНА/Істотних підстав для відмови від сертифікації е-декларування немає — Представництво ЄС
Зберегти
Вигляд

Система електронного декларування активів чиновників повинна бути сертифікована для того, щоб забезпечити кримінальну відповідальність за надання неправдивих свідчень.

Про це повідомляє представництво ЄС в Україні у Фейсбук. 

«Ми дуже розчаровані і стурбовані неповним запуском системи електронного декларування станів НАЗК минулої ночі без необхідної сертифікації. Наскільки нам відомо, немає жодних істотних підстав для відмови від сертифікації. Сертифікація повинна бути надана без подальших затримок», — сказано в коментарі представництва.

У представницстві нагадують, що створення робочої системи є важливим елементом для протидії корупції згідно з зобов'язаннями, які взяла на себе Україна перед ЄС та міжнародною спільнотою. 

Нагадаємо, 12 серпня Держслужба спеціального зв'язку відмовила в атестації електронного декларування. 

Без атестату Держспецзв'язку, подані чиновниками декларації, не матимуть юридичної ваги

Президент Петро Порошенко заявив, що електронне декларування активів чиновників має стартувати в Україні з 15 серпня, його відкладання не припустимо і не розглядається

15 серпня голова Національного агентства з питань запобігання корупції Наталія Корчак заявила про запуск відомством системи електронного декларування.

В свою чергу, глава правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що запуск несертифікованого е-декларування може привести до зриву отримання траншу, обвал гривні.

Пов`язані новини