У Львові триває «ІТ-Арена 2018» — найбільша технологічна конференція в Східній Європі. Подія об'єднує програмістів, дизайнерів, топ-менеджерів, бізнес-аналітиків та підприємців. У її межах відбувається й виставка стартапів. Громадське поспілкувалося з молодими розробниками й виокремило проекти, які можуть знадобитися українцям у повсякденному житті.

PillsTrack

Додаток визначатиме, чи ліки, які ви купуєте — підробка. Просканувавши QR-код на упаковці продукту, користувач дізнається походження медикаментів. А якщо натрапить на неоригінал, зможе повернути ліки.

«Ми повністю інтегруємо платформу з державними органами, які стежать за тим, щоб ринок ліків був чистим», — розповідає засновник проекту Павло Гриневич.  

Greet &Speak

Сервіс допомагатиме людям покращувати розмовні навички англійської. За словами розробників проекту, найважче у вивченні англійської — можливість вільно говорити.

«Як це працює: людина реєструється, на сайті натискає кнопку «почати розмову», і ми випадково з'єднуємо її з іншим користувачем. — каже співзасновниця проекту Діана Кушнір. — Спілкування анонімне, під час нього у вас з'являться теми й запитання, на обговорення яких дається 10 хвилин».

Detox Ukraine

Онлайн-карта України, де відображатимуться всі джерела промислових викидів, характеристики кожного підприємства, а також перелік токсичних речовин, які вони викидають.

Керівниця проекту Яніна Басіста пояснює, що Detox Ukraine за адресою чи геолокацією дозволяє дізнатися, чи перебуває ваш будинок у зоні впливу промислових підприємств, як саме вони впливають на здоров'я, та що робити для захисту.

«Також на нашому сервісі можна повідомити про новий об'єкт  забруднення, — каже вона. — За допомогою цієї карти люди зможуть обирати житло в безпечному районі, а також скаржитися на підприємства. Ми будемо відстежувати реакцію на ці скарги».

Severnity

Сервіс для проходження квестів за допомогою віртуальної реальності в містах України. Розробники обіцяють, що на сайті можна буде й самостійно розробляти квести. Сьогодні проект пропонує ігрові й історичні квести, а також працює над розробкою туристичних. Severnity пропонує близько 90 квестів у Львові, 50 — у Києві й Харкові, декілька в Дніпрі, Івано-Франківську й Одесі.

«Наприклад, у «чорну п'ятницю» ми пропонуємо пошук знижок за допомогою доповненої реальності. Збираєте по одному-п'ять відсотків у різних місцях і потім маєте доволі відчутну знижку. Також у соціальних мережах публікуємо пости з історичною інформацією та даємо завдання. Так ви можете запам'ятати  конкретну подію і знати, які місця у вашому місті з нею історично пов'язані», — розповідає засновник проекту Олег Новосад.

Усі проекти беруть участь у конкурсі, де зможуть виграти 10 або 5 тисяч доларів за перше й друге місце відповідно, а також відвідати Кремнієву долину.

/Катерина Хорощак

 

Поділитись: