Засновник ІТ-компанії KM Core Євген Уткін вважає безпідставними вчорашні обшуки в офісі компанії слідчими Генпрокуратури та СБУ. Через це Уткін закликав генпрокурора Юрія Луценка «розібратися у ситуації та повернути вилучені речі».

«ГПУ проводила обшук в супроводі СБУ та «Альфи». На основі судового рішення щодо компанії, пов'язаної з «Укргазвидобуванням», вони провели обшук за адресою, де знаходиться KM Core. Зламали двері та вилучили особисті речі», — сказав Уткін на брифінгу, передає журналістка Громадського Алла Кошляк.

ІТ-підприємець стверджує, що його компанія не веде жодної діяльності, яка може бути підозрілою для Генпрокуратури. Уткін зазначив, що у 2012 році одна з його компаній (КМ Техно – ред.) дійсно підписувала угоду з «Укргазвидобуванням», але «жодних послуг оплачено не було».

Водночас  Уткін запевнив, що спецпризначенці, які забезпечували силове прикриття, поводилися цивілізовано.

Голова парламентського комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк запевнив, що звернувся до прем'єр-міністра, генпрокурора, голови СБУ, і бізнес-омбудсмена з проханням розслідувати цю ситуацію.

«Якою б не була подальша реакція влади та роз'вязання цієї конкретної ситуації, вона не пройде без сліда для репутації країни та інвестиційного клімату. Якщо завданням цієї акції силовиків було підірвати залишки довіри до держави та влади серед інвесторів і підприємців, то мети досягнуто», — написав Галасюк у Facebook.

Раніше в Службі безпеки України повідомили, що було викрито «механізм розкрадання бюджетних коштів при закупівлі програмного забезпечення для газової галузі».

«Правоохоронці встановили, що протягом 2012-2014 років керівництво одного з державних газовидобувних підприємств уклало низку угод з кількома комерційними структурами. Згідно з ними бізнесмени повинні були надати програмне забезпечення на більше ніж 62 мільйони гривень для об’єктів газовидобування», — йдеться у повідомленні СБУ.

У спецслужбі заявили, що «у держпідприємстві та в одному з київських постачальників програмного забезпечення виявлено документацію, яка доводить проведення фінансової оборудки з бюджетними коштами».

Слід зазначити, що з боку ГПУ обшуки проводили слідчі департаменту особливо важливих економічних справ, який фігурує в конфлікті з Національним антикорупційним бюро.

Народний депутат Сергій Лещенко вважає обшуки в ІТ-компанії KM Core продовженням конфлікту між Генпрокуратурою та НАБУ.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile