Життя

Італійський викривач мафії Савіано отримав медіа нагороду в присутності Меркель

Життя/Італійський викривач мафії Савіано отримав медіа нагороду в присутності Меркель
Зберегти
Вигляд
lead

У Потсдамі  італійський журналіст-розслідувальники Роберто Савіано отримав престижну нагороду M100 Media Award.

Його книга «Гоморра», яка стала основою для однойменного фільму, викриває італійську мафію та її ролі в міжнародній організованій злочинності.

Після виходу книги у 2006  угруповання «Коморра» оголосило полювання на Савіано. Відтоді він цілодобово перебуває під державною охороною італійської поліції.

фото Громадське

Нагорода  M100 Media Award вручається раз на рік під час зустрічі ключових європейських головних редакторів  та видавців  M100 Sanssouci Colloquim, куди цього річ також запрошене і Громадське.

У своїй промові  перед врученням нагороди канцлер Германії Ангела Меркель говорила про порушення прав журналістів в Туреччині, напад на французьке видання Charlie Hebdo.

Говорячи про найбільші виклики сучасності Меркель наголосила на ролі журналістів, які ризикують життям, щоб докопатися до правди.

Під час виступу лідерка Німеччини також згадала про найбільші проблеми, в тому числі згадавши і російську агресію в Україні, а також людей, які  постраждали через неї.

 «Європейці мають розуміти, що мають об’єднуватися. Також не треба думати, що ЄС має кордони лише Ісландією, Норвегією, але й Росією, Україною, Лівією. Також не варто забувати, що ми достатньо сильні, щоби щось зробити», — сказала Меркель.

Вона зазначила, що на саміті ЄС в словацькій Братиславі, який проходить 15-16 вересня, буде говорити про розвиток Європи, розуміючи, що сьогодні існують різні бачення майбутнього континенту.

«Для мене Європа – це та, яка промотує добробут,  яка має додану цінність для різних людей, а також може надихнути», – завершила Меркель.

Головний редактор німецького тижневика Die Zeit Джованні Ді Лоренцо, який вручав нагороду, зауважив, що на заході охорона Савіано більша, аніж канцлерки Німеччини. Він також зазначив, чим  є життя викривача корупції. 

«Савіано не буде купатися в морі, не йде купувати морозиво, бо щойно це станеться, в Італії знайдуться ті медіа, які розкажуть, що «відомий борець з мафією насолоджується життям, дискредитуючи його», – поділився німецький редактор Ді Лоренцо, який нині працює разом італійським розслідувальником.

В своїй же промові Савіано згадав про те, що Європа легше приймає  чужі гроші, гроші, «які пахнуть» в тому числі і кров’ю, але не людей, а також згадав, що угруповання «Ісламська держава», насамперед, яке збагачується з торгівлі зброєю та наркотрафіку в тому числі в Європі, що важить більше, аніж криза з біженцями.

 

«Якщо ця нагорода дається мені за те, про що я пишу, що викриваю, це принаймні значить, що мене чують і не лише в моїй країні. Європейські медіа відповідальні за те, щоб не спрощувати. Нам треба мати сміливість говорити про складне, говорити не догоджаючи, говорити про реальну загрозу, як от, наприклад, загроза націоналізму» – сказав Савіано.

Італієць зазначив, що Німеччина сьогодні найважливіша країна Європи, яка на відміну від держав, які відмивають кошти, може цьому протистояти, а також наважилася відповісти на проблеми, з якими стикнулися біженці.

Савіано сказав, що пишається новим італійським законодавством, яке ускладнює життя мафії завдяки жорсткому фінансовому регулюванню.

Свою нагороду Савіано присвятив Ахмету Альтану та його брату Мехмету – турецьким журналістам, яких заарештували в Туреччині у вересні 2016 року.

Пов`язані новини