Vogue Italia — італійська версія глянцю про моду — відмовилася від фотосесій для ілюстрації випуску за січень 2020 року. Так видання хоче привернути увагу до негативного впливу зйомок на довкілля.

Як повідомляє The Guardian, про це написав головний редактор Vogue Italia Емануель Фарнеті в редакторській колонці в січневому випуску журналу.

Він навів як приклад ресурси, які видання витратило на фотосесію у вересні 2019 року: «Сто п’ятдесят людей. Десь 20 польотів та з десяток переїздів потягом. Сорок машин напоготові. Шістдесят міжнародних перевезень. Протягом щонайменше десяти годин безперестанку горить світло, яке частково забезпечувалося генераторами на гасі. Харчові відходи. Пластик, в який упаковувався одяг. Електрика для підзарядки телефонів і камер…»

Фотографії січневого номера Vogue Italia вирішили замінити картинами, на яких зображені моделі. Так видання сподівається принести менше шкоди довкіллю — оскільки на їхнє створення не витрачали багато шкідливих для екології ресурсів, як під час фотосесій.

У коментарі The New York Times головний редактор італійського Vogue зазначив, що готовий до критики через те, що видання вирішило відмовитися від фотосесій: «Це був наш спосіб показати, що ми розуміємо, що є складовою бізнесу, який є далеко не безпечним для довкілля».

У грудні 2019 року Фарнеті та ще 25 редакторів міжнародних версій Vogue висловили спільне прагнення втілювати в життя «рішення, які оспівують культури й зберігають нашу планету для майбутніх поколінь».

Крім того, Італійський Vogue стане одним із перших видань міжнародного видавничого дому Condé Nast, який з 2020 року почне використовувати екологічно безпечну пластикову упаковку.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile