Посольство Ізраїлю в Україні передало Міністерству закордонних справ України ноту щодо змісту передач телерадіокомпанії «Планета», що, на думку Посольства, пропагують ксенофобію і антисемітизм.

Про це повідомляє Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

У ноті йдеться про можливість звернення МЗС до компетентних органів щодо зазначеного питання.

Нота Посольства Ізраїлю в Україні

Нота Посольства Ізраїлю в Україні, за матеріалами Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

За поясненням Національної ради, 31 серпня було зафіксовано низку порушень з боку ТОВ «Телемережа «УНІКА-TV» (телеканал «Планета»), зокрема транслювання пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх релігійних переконань, походження тощо, через що мовнику було оголошено попередження.

Згідно з повідомленням регуляторного органу, факти поширення каналом мови ворожнечі надто ж у період вшанування  75-х роковин трагедії Бабиного Яру є особливо обурливі й цинічні.

Національна рада також повідомляє, що це не перша санкція щодо цього телеканалу. 25 червня 2015 року нею було ухвалено рішення про звернення до суду з метою анулювання ліцензії. Судовий розгляд за позовом Національної ради досі триває.

У вересні Національна рада звернулася до СБУ і МВС із проханням вжити відповідних заходів впливу до телекомпанії, яка поширює в ефірі ксенофобські, шовіністичні висловлювання та перевірити обставини, завдяки яким вона веде мовлення з анексованого Криму, маючи реєстрацію в Києві. На разі МВС займається цим питанням.

Телеканал «Планета» позиціонує себе як «єдиний в Україні слов'яно-арійський телеканал».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile