ENRU

Ізраїль прибере металодетектори з Храмової гори

F22be82a0708296b7
Ізраїльська поліція біля захисних металодетекторів біля входу до мечеті «Аль-Акса» на Храмовій горі у східному Єрусалимі Фото: EPA/ABIR SULTAN

Ізраїль вирішив прибрати металодетектори, які він розмістив біля входу до Храмової гори у східному Єрусалимі.

Про це повідомляє Al Jazeera.

Металодетектори замінять на камери спостереження. Уряд на чолі з Бенджаміном Нетаньяху проголосував за зняття зі входу металодетекторів після зустрічі, яка тривала кілька годин і скликалася вдруге в понеділок.

Шейх Наджех Бакірат, глава мечеті «Аль-Акса», заявив, що все одно не вдоволені таким рішення, оскільки камери спостереження зберігаються.

Інший представник «Аль-Акса» шейх Раед Салех наголосив, що «ніколи не приймуть нинішнього статусу, хіба що все, що було встановлено після 14 липня, було усунуто». 

Нагадаємо, 21 липня різко загострився конфлікт між палестинцями та ізраїльтянами навколо Храмової гори. В результаті сутичок загинули щонайменше шестеро людей, сотні людей були поранені.

Протести спалахнули у відповідь на відмову Ізраїлю прибрати металодетектори при вході на Храмову гору.

16 липня ізраїльська влада встановила рамки металодетекторів після збройного нападу трьох арабів на поліцейських в Старому місті Єрусалиму.

Після кількох днів протестів у Йорданії напали на посольство Ізраїлю, вбивши одну людину та поранивши двох. Згодом один поранений помер.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram