ENRU

Ізраїль скасував візит українського прем’єра Гройсмана до країни

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив скасувати майбутній візит українського прем'єра Володимира Гройсмана до країни через те, що Україна проголосувала на користь резолюції щодо незаконності ізраїльських поселень в Радбезі ООН.

Про це повідомляє Times of Israel.

Гройсман повинен був прибути до Ізраїлю для дводенного візиту, який включав зустрічі з Нетаньяху, президентом Реувен Рівліном та іншими вищими посадовими особами.

МЗС Ізраїлю підтвердило скасування візиту Гройсмана.

Україна увійшла в число 14 членів Ради Безпеки, які проголосували за резолюцію 2334, яка оголосила, що ізраїльські поселення на Західному березі і в Східному Єрусалимі не мають «ніякої юридичної сили і є основною перешкодою для досягнення цілей двох держав і справедливого, тривалого і всеосяжного миру».

Раніше повідомлялося, що Радбез ООН вперше ухвалила резолюцію про незаконність ізраїльських поселень.

Згодом агентство «Інтерфакс-Україна» з посиланням на власне джерело повідомило, що прем'єр з розумінням поставився до ситуації, що склалася, і в подальшому має намір інтенсифікувати переговори з ізраїльською стороною для врегулювання проблемних питань і більш активного розвитку двосторонніх відносин.

За інформацією співрозмовника агентства, у зв'язку із цим візит Гройсмана до Ізраїлю, який раніше планувався на 27-28 грудня, переноситься на невизначений термін.