Політика

Ізраїль скоротить фінансування ООН через резолюцію проти поселень у Палестині

Політика/Ізраїль скоротить фінансування ООН через резолюцію проти поселень у Палестині
Зберегти
Вигляд
lead
За словами ізраїльських дипломатів, їх держава не буде фінансувати антиізраїльску діяльність органів ООН

Ізраїль планує скоротити свої внески до Організації об'єднаних націй у відповідь на її резолюцію, що засуджує будівництво поселень на окупованих територіях Палестини.

За словами ізраїльських дипломатів, їх держава не буде фінансувати антиізраїльску діяльність органів ООН.

Про це написав у мережі Twitter іраїльський посол при ООН Денні Данон.

За його словами, Ізраїль планує скоротити цьогорічні внески до ООН на 6 млн доларів.

«Ця сума представляє ту частину бюджету ООН, яка йде на фінансування антиізраїльських органів. Для Ізраїлю неприйнятно фінансувати ці установи», — написав він.

У своїх заявах він також висловив переконання, що нова адміністрація США, яка отримає повноваження 20 січня, покінчить із нападками ООН на Ізраїль. Саму організацію дипломат назвав поширювачем «антиізраїльскої пропаганди».

Як повідомлє Deutsche Welle, у Міністерстві закордонних справ Ізраїлю підтвердили ці наміри.

«Держава Ізраїль прийняла рішення скоротити значну частину нашого щорічного внеску, а саме 6 мільйонів доларів», — заявили у дипломатичному відомстві.

Зазначається, що Ізраїль щороку сплачує внесок в ООН на загальну суму у приблизно 40 мільйонів доларів. «Антиізраїльським» у країні, зокрема, вважають Відділення ООН з прав палестинців.

Нагадаємо, що ізраїльський міністр закликає розширити будівництво поселень попри резолюцію Радбезу ООН.

24 грудня Рада Безпеки ООН ухвалила резолюцію, в якій міститься заклик до Ізраїлю припинити будівництво поселень на окупованій палестинській території, включаючи Східний Єрусалим.

Прем'єр Ізраїлю заявив про перегляд відносин з ООН  через резолюцію про незаконність поселень.

Крім того, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху вирішив скасувати майбутній візит українського прем'єра Володимира Гройсмана до країни через те, що Україна проголосувала на користь резолюції щодо незаконності ізраїльських поселень в Радбезі ООН.

Посол України в ООН Володимир Єльченко заявив, що будівництво ізраїльських поселень на палестинських територіях суперечить міжнародному праву.

25 грудня глава  Міністерства внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про необхідність розгляду голосування України у Радбезі ООН за резолюцію щодо незаконності ізраїльських поселень на засіданні Кабміну.

Пов`язані новини