Світ

Ізраїльське радіо вибачилося через музику Вагнера в ефірі, який був антисемітом

3 вересня, 2018 14:45
Світ/Ізраїльське радіо вибачилося через музику Вагнера в ефірі, який був антисемітом
Зберегти
Вигляд
Провідна радіостанція Ізраїлю вибачилася перед слухачами після того, як поставила в ефірі частину з опери німецького композитора Ріхарда Вагнера — він свого часу виступав за антисемітизм

Провідна радіостанція Ізраїлю вибачилася перед слухачами після того, як поставила в ефірі частину з опери німецького композитора Ріхарда Вагнера — він свого часу виступав за антисемітизм.

Про це повідомляє ВВС.

Вагнер, який жив у 19-му столітті, відкрито виступав за антисемітизм, його творчістю згодом захоплювався Адольф Гітлер. В Ізраїлі через голокост постать Вагнера залишається неоднозначною.

В ефірі радіостанції прозвучала музична драма «Сутінки богів». У своєму вибаченні ведучі сказали, що діджей «помилився у своєму виборі», і що він не мав би ставити цю композицію.

Радіостанція також додала, що повністю розуміє той біль, який твори Вагнера можуть спричинити тим, хто пережив голокост.

Вагнер у музиці прагнув до «расової чистоти». Він, зокрема, написав памфлет «Юдаїзм у музиці», де висловився, що євреї «не здатні на художнє вираження».

Твори німецького композитора не заборонені в Ізраїлі офіційно, однак їх переважно не виконують через опозицію суспільства.

Утім в 2011 році ізраїльський оркестр під час гастролей у Німеччині виконав композицію Вагнера. Диригент оркестру пояснив, що музиканти намагалися «відокремити автора від мистецтва».

Раніше в Німеччині скасували престижну музичну премію через скандал з антисемітським репом.

Пов`язані новини