Політика

Ізраїльський прем’єр заборонив міністрам відвідувати ряд країн

Політика/Ізраїльський прем’єр заборонив міністрам відвідувати ряд країн
Зберегти
Вигляд
Біньямін Нетаньяху наказав всім главам міністерств не їздити до країн, що проголосували в Раді безпеки ООН проти ізраїльських поселень на територіях окупованої Палестини

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху наказав всім главам міністерств не їздити до країн, що проголосували в Раді безпеки ООН проти ізраїльських поселень на територіях окупованої Палестини. Також він заборонив зустрічатися з міністрами цих країн.

Такий режим урядовці мають виконувати протягом трьох тижнів, передає ізраїльський канал 9tv.

Рішення було прийняте на засіданні кабінету міністрів Ізраїлю з військово-політичних питань.

Нетаніягу також повідомив, що не стане зустрічатися з прем'єр-міністром Британії Терезою Мей на економічній конференції в Давосі, яка відбудеться в січні.

Крім того, Нетаньяху наказав міністрам утримуватися від розмов про надання громадянських прав палестинцям на окупованих Ізраїлем територіях до тих пір, поки Дональд Трамп не вступить на посаду президента США.

Прем'єр натякнув на можливість нових антиізраїльських кроків міжнародної громадськості до зміни американської адміністрації, яка запланована на 20 січня.

Як зазначає ізраїльска опозиція з фракції «Сіоністський табір», різка реакція Нетаньяху на голосування в Радбезі ООН ніяк не допоможе Ізраїлю.

«Для чого потрібно було скасовувати візит прем'єр-міністра України до Ізраїлю, як це допоможе нашій країні?», — сказала голова партії «ха-Тнуа» Ціпі Лівні.

«У Нетаньяху тісні відносини з Росією. Нетаньяху звертався до президента Путіна з проханням накласти вето на антиізраїльську резолюцію і отримав від президента Росії відмова. Нетаніягу часто їздить останнім часом в Росії, він багато спілкувався з президентом Росії», — підкреслила вона.

За її словами, Нетаньяху попри голосування Росії не планує псувати з нею відносини, що свідчить про демонстрацію сили лише тим, «хто здається йому слабким».

«Нетаньяху знову проявляє безпорадність. Він не контролює ситуацію, не розуміє ефективність і користь для Ізраїлю своїх реакцій», — зазначила Лівні.

Нетаньяху назвав такі вислови опозиційних лідерів «нападками».

«Політики з лівих партій і коментатори на телеканалах з насолодою спостерігали за антиізраїльськими рішеннями в ООН, майже як в Палестинській автономії і в ХАМАС. А потім деякі з них накинулися з нападками на уряд Ізраїлю! Можна зрозуміти чому мудре ізраїльське суспільство відмовляється віддати за них свій голос на виборах», — сказав ізраїльский прем'єр.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль скасував візит українського прем’єра Гройсмана через голосування України проти ізраїльських поселен в Палестині.

Нагадаємо, Радбез ООН вперше ухвалила резолюцію про незаконність ізраїльських поселень.

У резолюції йдеться про те, що створення Ізраїлем поселень на окупованій палестинській території «не має юридичної сили і є порушенням міжнародного права».

Пов`язані новини