Технології

Ізраїль хоче стати четвертою державою світу, яка запустить апарат на Місяць

DW
Технології/Ізраїль хоче стати четвертою державою світу, яка запустить апарат на Місяць
Зберегти
Вигляд
Ізраїль прагне стати четвертою державою світу в справі підкорення Місяця — після США, Росії та Китаю — та висадити на поверхні супутника Землі свій космічний апарат. Відповідні плани оприлюднила в понеділок, 18 лютого, ізраїльська організація SpacelL.

Цього тижня в ніч на 22 лютого ракета Falcon-9 приватної американської компанії SpaceX має стартувати з космодрому на мисі Канаверал. На борту ракети перебуватиме ізраїльський космічний зонд Beresheet.

«Цей космічний апарат, що завбільшки з пральну машину, повинен сісти на поверхню природного супутника Землі значно пізніше - 11 квітня цього року», — зазначається в повідомленні прес-служби SpacelL.

Зонд матиме на борту серед іншого й капсулу з посланням, що міститиме багато інформації. Зокрема, в капсулі буде й Старий Заповіт єврейською мовою, записаний на носій, завбільшки з монету.

Хоч відстань між Землею і Місяцем становить близько 384 тисяч кілометрів, ізраїльський космічний апарат подолає до 6,5 мільйона кілометрів, бо йому для досягнення небесного світила доведеться зробити чимало витків навколо Землі, зауважили в SpacelL.

Beresheet — єврейська назва першої книги Біблії Буття. Цей проект зародився ще 2011 року як частина конкурсу Google Lunar X-Prize, але згодом у Ізраїлі його оголосили національним проектом.

Ізраїльські вчені сподіваються отримати завдяки цій місії корисний досвід для майбутніх комерційних посадок на Місяці.

Нагадаємо, у квітні цього року китайський космічний апарат вперше в світі приземлився на зворотний бік Місяця.

Пов`язані новини