Ізраїль — перша у світі країна, що заборонила продаж натурального хутра. Але для хасидів та науковців зробили виняток
Ізраїль став першою країною у світі, яка заборонила продаж натурального хутра, крім деяких випадків.
Про це повідомляє The Jerusalem Post.
Постанову про заборону, про яку оголошували ще в жовтні 2020-го, 9 червня підписала міністерка захисту довкілля Ізраїлю Гіла Гамліель. Вона набуває чинності через пів року — тобто в грудні 2021 року.
Заборона стосуватиметься продажу й купівлі натурального хутра для виробництва одягу. Таке рішення підтримують 86% ізраїльтян.
Як пояснила Гамліель, виробництво хутра «призводить до невимовної жорстокості та страждань» і «спричиняє смерть сотень мільйонів тварин у світі». Використання хутра для виробництва одягу вона назвала «аморальним і точно непотрібним».
Водночас заборона не поширюватиметься на випадки, пов’язані з «науковими дослідженнями, освітою, релігійними цілями чи традиційними обрядами». Останнє, як зазначає The Jerusalem Post, імовірно, стосується ультраортодоксальних євреїв, які часто носять хутряні шапки штраймелі.
Попри це, рішення Ізраїлю вже привітали провідні організації із захисту прав тварин. Група PETA («Люди за етичне ставлення до тварин») назвала заборону «історичною перемогою», яка врятує тварин від жорстоких убивств заради їхньої шкіри.
Хоча Ізраїль — перша у світі країна, що заборонила продаж і купівлю натурального хутра, такі обмеження запроваджувалися й на місцевих рівнях — зокрема в американському штаті Каліфорнія та бразильському місті Сан-Паулу.
В Україні виробництво, продаж і купівля хутра ніяк не регулюються на державному рівні. Стурбовані екоактивісти вже кілька років намагаються привернути увагу депутатів до законопроєкту про заборону хутрового виробництва в Україні. Він передбачає закриття хутряних ферм з 2025 року. Активісти побоюються, що неухвалення цього закону призведе до збільшення кількості хутряних ферм в Україні.
- Поділитися: