Ізраїль вимагає пояснень від світових ЗМІ, чиї репортери супроводжували ХАМАС під час нападу
Влада Ізраїлю вимагає від міжнародних ЗМІ пояснити, за яких обставин оплачувані ними фоторепортери супроводжували бойовиків палестинського угруповання ХАМАС під час нападу на Ізраїль 7 жовтня.
Про це пише Times of Israel.
Таку вимогу ізраїльський уряд озвучив після того, як проізраїльська наглядова група Honest Reporting опублікувала звіт про те, що фоторепортери-фрилансери Associated Press, Reuters, New York Times і CNN надали виданням знімки, зроблені під час нападу на Ізраїль. Це означає, що вони могли заздалегідь знати про напад, вважає наглядова група.
AP, Reuters і New York Times заперечують, що наперед мали інформацію про напад, і наголошують, що їхня роль полягає у висвітленні важливих новин. CNN заявила, що розірвала зв’язки з одним із фоторепортерів, згаданих у звіті, хоча не мала підстав сумніватися в «журналістській точності» його роботи.
У канцелярії прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу заявили, що «дуже серйозно ставляться до явища, коли журналісти, які працюють з міжнародними ЗМІ, об’єднуються [з нападниками], щоб висвітлити жорстокі вбивства», здійснені бойовиками ХАМАСу.
Пресслужба ізраїльського уряду «вислала терміновий лист до керівників медіаресурсів, де працюють ці фотографи, і попросила надати роз’яснення з цього приводу».
«Ці медійники є співучасниками злочинів проти людства. Це є порушенням правил професійної етики», — стверджують в офісі Нетаньягу.
Більше про звіт Honest Reporting
У ньому йдеться, що фоторепортер Хасан Еслая, який співпрацює з AP та CNN, 7 жовтня сфотографував палаючий ізраїльський танк, а потім бойовиків, які входили в кібуц Кфар-Аза. Також команда HonestReporting показала скриншоти видалених фото Хасана біля ізраїльської техніки у соцмережі Х.
Також у розпорядженні HonestReporting опинилося фото фрилансера з лідером ХАМАСу Ях’я Сінваром. Однак невідомо, коли саме воно було зроблене.
Агентство AP також співпрацювало з фотографами Юсефом Масудою, Алі Махмудом і Хатемою Алі, які фіксували злочини ХАМАСу на території Ізраїлю.
Водночас Reuters співпрацювало з двома репортерами — Мохаммедом Файкою Абу Мостафи та Ясером Кудіхою, — які також опинилися на кордоні саме під час нападу бойовиків. Один із них сфотографував знущання натовпу над тілом ізраїльського солдата, яке витягли з танка.
- Поділитися: