Поліція Ізраїлю застрелила 32-річного палестинця Іяда Халака з аутизмом, подумавши, що він незаконно проносив зброю. І хоча міністр оборони вибачився за дії правоохоронців, в країні почалися протести проти вбивства, учасники яких проводили паралелі з убивством поліцією афроамериканця Джорджа Флойда в США.

Про це повідомляє BBC.

Зазначається, що ізраїльські поліцейські говорили Халаку зупинитися, запідозривши в нього наявність зброї, але той не виконав їхню команду. Після цього вони почали вогонь на ураження. Як наслідок, чоловік помер. Зброї в нього не виявили.

Міністр оборони Ізраїлю Бені Ґанц у неділю, 31 травня, вибачився за дії правоохоронців.

«Ми шкодуємо через інцидент, у якому застрелили Іяда Халака, і, звісно, поділяємо скорботу його сім’ї. Певен, подію швидко розслідують і з неї зроблять відповідні висновки», — заявив він на засіданні уряду.

Водночас судово-медична експертиза показала, що в чоловіка стріляли двічі в район грудної клітки. На думку адвоката сім’ї Халака, це може свідчити про умисні дії поліції.

Генеральний секретар Організації визволення Палестини Сааб Ерекат заявив, що це «злочин, який завершиться безкарністю, якщо світ не перестане ставитися до Ізраїлю як держави, яка стоїть над законом».

Організація визволення Палестини — арабська бойова терористична організація, створена в 1964 році з метою побудови незалежної держави Палестина та підриву держави Ізраїль методами партизанської війни, диверсій та терору. Пізніше дещо реформувалася і офіційною головною метою проголосила створення арабської палестинської держави поруч з Ізраїлем. Є офіційним представником Палестини в ООН.

Ерекат також провів паралелі з убивством афроамериканця Джорджа Флойда американським поліцейським, що викликало хвилю протестів у США.

Своєю чергою, протягом вихідних протести проти вбивства Іяда Халака відбулися в ізраїльських містах Тель-Авів і Яффа, а також у Єрусалимі. Деякі учасники тримали плакати з гаслами «Справедливість для Іяда» і «Життя палестинців має значення».

Поділитись: