Висловлювання #Je suis Charlie вперше з’явилося у Твіттері француза українського походження Жоакіма Ронцина у день атаки на редакцію сатиричного тижневика Charlie Hebdo.

Знайшли автора журналісти Le Monde.

«У середу 7 січня Жоакім Ронцин розмістив на своїй сторінці у Твіттері графічне повідомлення «Je suis Charlie». Просте і потужне. Відтоді його Je suis Charlie обійшло увесь світ», а – написали у виданні.

Гасло вже сьомого січня роздрукували 3,4 мільйонів разів. Зараз хештег став найпопулярнішим в історії Твіттера.

Жоакім розповів, що працює художнім редактором тижневика, що пише про стиль та моду, виходить накладом 450 тис. примірників і ніяк не пов’язаний з Charlie Hebdo.

«Я відчув гостру потребу висловити обурення кривавим вбивством і о 12:57 (за Парижем) через півгодини після перших повідомлень про теракт написав вираз у Твіттері», - розповів він.

За словами автора, у перші п’ять годин повідомлення JeSuisCharlie підтримали 500 читачів, а далі- пішла ланцюгова реакція.

«Можливо десь у підсвідомості в мене «спала» фраза Джона Кеннеді, вимовлена ним у 1963 році на балконі столичної ратуші Шенеберг – «Ich bin ein Berliner» («Я – Берлінець»)», - зазначив Ронцин, згадавши, що ідеальний слоган, як його вчили, має містити 8 символів.

«Сьогодні я можу сказали, що «Je suis Charlie» перевершив стереотипи моїх вчителів», – поділився автор.

На отримані комерційні пропозиції щодо вислову Жоакім Ронцин відповів відмовою, пояснивши «у мене є совість».

Поділитись: