Johnson & Johnson виплатить штату Нью-Йорк $230 млн у справі про «опіоїдну кризу». У ній загинули майже 500 тисяч людей

Ілюстративне фото
Ілюстративне фотоOpen Grid Scheduler / Grid Engine / Flickr

Американська фармацевтична компанія Johnson & Johnson і прокуратура штату Нью—Йорк домовилися про досудове врегулювання в межах справи про так звану опіоїдну кризу, під час якої компанії продавали людям опіоїдні препарати, що викликали в них наркотичну залежність.

Про це повідомив офіс прокурорки штату Нью-Йорк Летиції Джеймс.

Відповідно до умов досудового врегулювання, Johnson & Johnson виплатить владі штату 230 мільйонів доларів і не буде серед відповідачів у справі про «опіоїдну кризу» — суд має початись у вівторок, 29 червня. Водночас компанія не визнала відповідальності за кризу.

«Johnson & Johnson підкинула хмизу в багаття ["опіоїдної кризи"], але сьогодні вона зобов’язується піти з опіоїдного бізнесу — не лише в Нью-Йорку, а й у всій країні», — йдеться у повідомленні відомства.

Johnson & Johnson у своїй заяві, зі свого боку, нагадала, що ще в жовтні 2020 року зобов’язалася виплатити загалом 5 мільярдів доларів штатам США залежно від того, наскільки вони постраждали внаслідок «опіоїдної кризи».

«Опіоїдна криза» у США тривала з кінця 1990-х років і пов’язана з появою на ринку дешевих знеболювальних на основі опіатів. Це сильнодійні сполуки, які містяться в безпечних ліках і важких наркотиках, як-от героїні.

У США на 1990-ті й 2000-і роки припав бум опіоїдних знеболювальних — як законних, так і ні, — що призвели до виникнення наркозалежності у мільйонів людей і смерті щонайменше 500 тисяч американців за підрахунками Центру контролю й профілактики захворювань США.

Одним із найпомітніших гравців на цьому ринку була компанія Purdue Pharma, яка продавала знеболювальне оксиконтин. У жовтні 2020 року компанія визнала відповідальність за «опіоїдну кризу», а також оголосила про ліквідацію й виплату 8,3 мільярда доларів компенсації владі США.