Володимир Гройсман все ж погодився очолити новий Кабінет міністрів. При цьому, він згоден віддати крісло віце-прем'єра замглаві Адміністрації президента Віталію Ковальчуку.

Як повідомляє джерело Громадського у БПП, компромісом для призначення в майбутній уряд Ковальчука було окреслення його сфери впливу як лише віце-прем'єра з регіонального розвитку, тоді як раніше Ковальчук у новому уряді повинен був займатися і економічними питаннями.

Як зазначається, голова Харківської облдержадміністрайції Ігор Райнін, якого ще вчора теж розглядали на посаду віце-прем'єра, за домовленостями станом на ранок вівторка, до Кабміну точно не потрапить.

При цьому Райніна називають креатурою голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна. Напередодні Гройсман виступив категорично проти Райніна на посаду першого віце-прем’єра.

Разом з тим, президент Петро Порошенко пообіцяв на фракції, що в новому уряді буде Геннадій Зубко, який зараз обіймає посаду віце-прем'єра та міністра регіонального розвитку.

Мінпаливенерго

«Під час обговорення на фракції, питання по ньому поставила Ольга Червакова: «А що буде з Зубко?» В цей час Гройсмана вже не було в залі, де засідала фракція. На питання відповів президент: «Я вам обіцяю, що Зубко буде в уряді», — повідомили Громадському у БПП.

Джерело Громадського зазначає, що на момент цієї розмови, вільними лишилися два міністерства: економіки на Мінпаливенерго. Ймовірно, що Геннадій Зубко займе місце саме міністра палива та енергетики.

Мінекономіки

У БПП повідомляють, що на посаду міністра економіки поки узгодженого єдиного кандидата немає. Дмитро Шимків, якому пропонували очолити Мінекономіки, відмовився, бо має конфлікт з Олександром Данилюком, якого бачать міністром фінансів.

Борис Ложкін також не погодився очолити Мінекономіки, оскільки «матиме там проблеми з бізнесом».

При цьому, є лише узгодженість по першому заступнику міністра економіки. За інформацією джерел, це буде Юлія Ковалів. Її називають близькою до Ложкіна, оскільки вона тривалий час працювала у нього у холдингу.

МОЗ та Мінкульт

За інформацією джерела Громадського також суперчливими є кандидати на посаду очільників Міністерства охорони здоров'я та Міністерства культури.

При цьому, «Народний фронт» наполягає на призначенні головою Мінкульту В’ячеслава Кириленка, проте БПП бачить на посаді міністра Євгена Нищука, який раніше вже очолював міністретство.

Віце-прем'єр з питань АТО

Як зазначає джерело Громадського, на фракції БПП суперечку викликала і посада віце-прем'єра з питань АТО, оскільки Гройсман бачив там дуже близького собі Володимира Кістіона.

«Раптом, під час цього обговорення, прямо на фракції взяв слово Третьяков. Який почав захищати свого кандидата. Президент сварку не припинив, а зазначив, що потрібні ще кандидатури», — повідомляє джерело.

При цьому, як зазначається, креатурою Третьякова на посаду віце-прем'єра з питань АТО є Вадим Черниш, який нині очолює Агентство з питань відновлення Донбасу.

Генпрокурор після міністрів

В той же час, Порошенко на фракції пообіцяв, що про кандидатуру на посаду генпрокурора говоритиме після узгодження кандидатів на міністерські посади.

Зазначимо також, що сьогодні закінчуються переговори між Києвом та Міжнародним валютним фондом, тому для Порошенка важливо, щоби уряд був проголосований саме у вівторок, однак, за словами джерел Громадського, «якщо у вівторок і буде голосування, то лише по Гройсману».

Також, парламентський комітет з питань правової політики і правосуддя на засіданні ухвалив рішення, яким рекомендує Верховній Раді задовольнити заяву прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка про відставку.

Нагадаємо, напередодні Гройсман відмовився очолити уряд. Повідомлялося, причина конфлікту полягала в тому, що спікер хотів залучити «своїх» міністрів без узгодження, а президент не погодився.

/фото facebook.com/volodymyrgroysman/

Поділитись: