Кабмін опублікував затвердження змін до постанови, згідно якої будуть створені спеціальні робочі групи, які перевірятимуть місце проживання переселенців.

Текст відповідного документа опубліковано на Урядовому порталі.

Відтепер представники нової комісії або нового підрозділу соціального захисту населення, будуть перевіряти умови проживання переселенців, складатимуть акт і передаватимуть його комісії. І далі комісія має вирішувати чи має ця особа на соціальну виплату і пенсію чи ні.

Представники волонтерських організацій висловили невдоволення цим рішенням Кабміну.
«Сьогодні влада зробила ще один крок. Але крок не в бік європейської інтеграції, а в бік радянської ідеології з чітко вираженими авторитарними ознаками. 1,8 млн переселенців обмежили у доступі до соціального забезпечення», – сказала адвокаційний експерт ГО «КримSOS» Вікторія Савчук.

Крім того, представники громадських організацій анонсували 14 червня проведення під Кабміном акції, метою якої є змусити владу звернути увагу на нагальні проблеми переміщених осіб.

За словами юристки благодійного фонду «Право на захист» Олени Виноградової, якщо особа матиме право на соцвиплати, то їй призначать виплати і кожні шість місяців до будуть приходити представники соцзахисту і перевірятимуть чи дійсно особа проживає фізично там, де вона отримала довідку.

Поділитись: