ENRU

Кабмін погодив положення про сповіщення про небезпеку

Уряд затвердив положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку в сфері цивільного захисту.

Відповідне рішення було ухвалили на засіданні уряду 27 вересня.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зачитав це рішення серед прийнятих без обговорення, передає «Інтерфакс-Україна».

Згідно з положенням, методичне керівництво щодо створення та функціонування систем оповіщення всіх рівнів здійснює Державна служба з надзвичайних ситуацій.

Автоматизовані системи оповіщення бувають: загальнодержавна, територіальні (в областях), місцеві (райони, міста обласного значення, об'єднані територіальні громади), спеціальні (на атомних електростанціях, каскадних спорудах Дніпра і Дністра, магістральних продуктопроводах), локальні і розміщені на конкретних об'єктах підвищеної небезпеки (інтернатах, закладах охорони здоров'я, установах, які надають допомогу особам з інвалідністю).

Сигнали про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації передаються через телерадіокомпанії незалежно від форми власності, операторів мобільних мереж, інтернет-ресурси, сигнальні гучномовці.

Рішення про оприлюднення на загальнодержавному рівні ухвалює прем'єр-міністр за пропозиціями центральних органів виконавчої влади, на територіальному — голови обласних і Київської міської державних адміністрацій, місцевому — глави місцевих адміністрацій або органів самоврядування, на об'єктах — керівники об'єктів.

Як повідомлялось, повітряний простір у 50-кілометровій зоні від вибухів на Вінниччині був повністю закритий.

Увечері 26 вересня, близько 22:00, у місті Калинівка за 20 кілометрів від Вінниці сталися вибухи на складах із боєприпасами та зброєю.   

Мешканців Калинівки і прилеглих сіл евакуюють. За даними МВС, евакуйовано понад 30 тисяч людей. «Укрзалізниця» змінила маршрути 47 поїздів, вінницький аеропорт закритий. У місті лишилося багато літніх людей, бо вони не знали про евакуацію, адже не було сповіщення по радіо.

За попередніми даними, внаслідок вибухів поранено двоє людей.

Громадське слідкує наживо за ситуацією під Вінницею

ЧИТАЙТЕ: Пам’ятка для евакуації через вибухи під Вінницею: пункти збору, контакти, адреси

Підписуйтесь на наш канал у Telegram