Уряд рекомендує держорганам подавати інформацію для громадян спрощеною мовою

Кабінет міністрів ухвалив рекомендації для органів влади щодо викладення інформації у доступних для сприйняття форматах.

Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Рекомендації ухвалили для виконання Конвенції про права осіб з інвалідністю. Вони мають сприяти тому, щоб люди з порушенням інтелектуального розвитку, з інвалідністю або інші люди, яким може бути складно розуміти інформацію, могли сприймати повідомлення від влади.

«Сьогодні ми не можемо витрачати час на інформацію, що є складною для сприйняття. Чиновники грішать тим, що надають багато розʼяснень, які ускладнюють сприйняття викладеного матеріалу», — зазначив тимчасовий виконувач обов'язків міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

На його думку, ухвалені рекомендації допоможуть краще розуміти головні меседжі урядових документів.

Що саме входить до урядових рекомендацій?

Структура урядового повідомлення має бути простою, логічною, послідовною та однозначною. А речення повинні містити одну ідею, кажуть у Міністерстві культури. Важливу інформацію треба розміщувати на початку документа, виділяючи жирним шрифтом або рамкою.

Слід уникати абревіатур, професійної лексики та скорочень. Також не варто розміщувати текст на зображеннях і використовувати шрифти із засічками. Складними для сприйняття будуть і кілька посилань в одному рядку. Процес читання полегшить контраст між текстом і його тлом, йдеться в рекомендаціях.