Кабмін систематично не призначає на посади переможців конкурсів на держслужбу — Bihus.Info

Кабмін систематично не призначає переможців конкурсів на топові державні посади, або ж сама конкурсна комісія усуває кандидатів, які з різних причин не є вигідними для Офісу президента.

Про таке заявляють журналісти-розслідувачі з Bihus.Info, які проаналізували проведення таких конкурсів.

Вони наголошують, що на сайті Національного агентства України з питань державної служби помітно, що на більшість найвищих посад в державі постійно оголошують повторні конкурси.

З відповіді агентства на запит журналісти роблять висновки, що у більшості випадків повторні конкурси відбуваються через те, що орган, який має обрати з відібраних конкурсною комісією переможців і призначити когось із них (переважно Кабмін) протягом 44 днів, не робить цього. Закон передбачає, що в такому разі урядовці оголошують повторний конкурс. І поки конкурс не відбувся — Кабмін може призначити потрібну людину, яка очолюватиме орган в статусі в. о.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль не став називати конкретні причини, чому уряд не призначає того чи іншого посадовця, кажуть журналісти.

«Але цікавим є той факт, що у період, коли парламент тимчасово скасував проведення конкурсів через оголошений в країні карантин, Кабінет міністрів без проблем знайшов і призначив 91-го топпосадовця. А коли конкурси поновили — з призначеннями знову почалися проблеми. Це може означати, що в уряді намагаються “відсіяти” кадри, які з якихось причин не влаштовують владу», — йдеться у розслідуванні.

А ще у Bihus.Info зазначають, що є й конкурси, в яких неможливо призначити повторний відбір, бо це не передбачено законом. Так, наприклад, Кабмін вже двічі поспіль провалив призначення членів тарифної комісії НКРЕКП.

Окремо журналісти звернули увагу й на конкурси, які мали визначити керівників двох надважливих органів — Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Бюро економічної безпеки. Конкурс в САП триває вже понад рік і регулярно затягується, кажуть розслідувачі. Відбіркова комісія кілька разів зривала засідання, бо частина її членів, близьких до функціонерів з Офісу президента, просто не з’являлися на нього.

БЕБ же є новим органом, який мав би замінити собою Податкову міліцію, але водночас конкурс на його керівника виграв саме колишній очільник податкової міліції Вадим Мельник. Переможцем його називали задовго до закінчення конкурсу.

«Цікаво, що його конкурента на конкурсі — екссекретаря РНБО Олександра Данилюка — просто не допустили до конкурсу за дуже дивних обставин — нібито через те, що його міжнародний диплом не перевірило українське Міністерство освіти», — йдеться у розслідуванні.