Премія присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання з історії України. Розмір грошової частини премії визначатиметься щороку президентом України.

Кабінет міністрів схвалив проект закону про запровадження державної премії України імені Михайла Грушевського.

Відповідне рішення було ухвалене на засіданні уряду, повідомляє прес-служба Міністерства культури.

Згідно зі схваленим законопроектом, премія присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання з історії України. Розмір грошової частини премії визначатиметься щороку президентом України.

«Запровадження цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереження національної пам’яті українського народу. А також сприятиме підвищенню престижу наукових та науково-популярних праць з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створенню національного культурного продукту історичного характеру, стимулюватиме підвищення якості наукових і науково-популярних видань з історії України», - зазначають у Міністерстві культури.

Нагадаємо, що Михайло Грушевський (1866-1934) – український історик, громадський та політичний діяч. Голова Центральної Ради Української народної республіки (1917–1918), член історичного товариства ім. Нестора-літописця, багаторічний голова наукового товариства ім. Шевченка у Львові (1897–1913), завідувач кафедри історії Львівського університету (1894–1914), автор понад 2000 наукових праць.

Поділитись: