Життя

Кабмін визначив пункти пропуску для транзиту санкційних товарів з Росії

Життя/Кабмін визначив пункти пропуску для транзиту санкційних товарів з Росії
Зберегти
Вигляд

Уряд України затвердив перелік з 28 пунктів пропуску на кордоні з Росією та Білоруссю, через які здійснюється ввезення в режимі транзиту товарів, які заборонені до ввезення в Україну у разі їх походження з Росії.

У нього, зокрема, увійшли 10 автомобільних і 4 залізничних пункти пропуску на кордоні з Росією і 8 автомобільних та 6 залізничних пунктів пропуску на кордоні з Білоруссю.

Нагадаємо, 1 січня уряд Росії ввів обмеження на транзит через свою територію вантажів з України в Казахстан: вантажі повинні слідувати через Білорусь і тільки через два пункти пропуску на кордоні Білорусі та РФ, і через три - на кордоні РФ і Казахстану. На практиці обмеження торкнулися і транзиту товарів в інші країни.

Обмеження транзиту послідували після того, як після набрання чинності зони вільної торгівлі між Україною та ЄС. Росія з 2016 року скасувала режим зони вільної торгівлі відносно України і ввела продовольче ембарго, а українська влада у відповідь ввели дзеркальні торгові санкції проти РФ.

30 грудня Кабінет Міністрів затвердив перелік заборонених для ввезення в Україну російських товарів. Пропозицію щодо переліку запропонувало Міністерство економічного розвитку та торгівлі.

Президент України Петро Порошенко підписав закон, що дозволяє Кабміну застосовувати заходи економічного характеру у відповідь на дискримінаційні дії держави-агресора щодо України.

/фото rg.com/

Пов`язані новини