УКРАЇНА

Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці з прибутком 700 млн гривень

14 лютого, 2018 18:09
УКРАЇНА/Уряд затвердив фінансовий план Укрзалізниці з прибутком 700 млн гривень
Зберегти
Вигляд
Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік. В документі передбачно дохід компанії 92,2 млрд грн, прибуток – 0,7 млрд грн, податки та збори до бюджету – 18 млрд грн, капінвестиції – 26,9 млрд грн, Обсяги вантажних перевезень планується збільшити на 2,7 % до 347,5 млн тонн.

Кабінет Міністрів України затвердив консолідований фінансовий план ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік. В документі передбачно дохід компанії 92,2 млрд грн, прибуток – 0,7 млрд грн, податки та збори до бюджету – 18 млрд грн, капінвестиції – 26,9 млрд грн.

Обсяги вантажних перевезень планується збільшити на 2,7 % до 347,5 млн тонн.

 «Це (затвердження фінплану — ред.) відкриває можливості для початку капітальних інвестицій, закупівель, ефективного планування роботи компанії, для старту масштабних проектів, серед яких електрифікація ключових напрямків, закупівля вантажних та пасажирських вагонів, придбання локомотивів», — зазначив в.о. голови правління Євген Кравцов.

Більшість капітальних інвестицій буде спрямовано на оновлення залізничного рухомого складу (придбання нового, модернізацію й капітальний ремонт наявного парку) та підвищенню пропускної здатності вузьких місць в інфраструктурі. Зокрема, планується придбати 30 вантажних тепловозів у лізинг, 60 пасажирських вагонів, оновити 7050 вантажних піввагонів, з яких виготовити 3600 піввагонів на власних заводах, оновити 100 фітингових платформ, модернізувати 265 пасажирських вагонів, 153 локомотиви, 100 секцій моторвагонного рухомого складу та близько 10 тисяч вантажних вагонів.

На засіданні Уряду прем'єр-міністр України Володимир Гройсман повідомив, що до кінця лютого буде підписано угоду з виробником тепловозів General Electric.

«Хочу повідомити сьогодні, що Укрзалізниця, Мінінфрастуктури, Урядовий офіс інвестицій завершили переговори з General Electric. До кінця місяця, я думаю, 22-23 лютого, ми в Будинку уряду підпишемо угоду про співпрацю між General Electric і Укрзалізницею», — сказав Гройсман.

За його словами до 40% виробництва локомотивів буде локалізовано в Україні. Хоча на першому етапі локалізація буде 10%. Очікується, що виробником тепловозів стане Крюківський вагонобудівний завод (Кременчук).

 Також в УЗ планують збільшити обсяги ремонтів рухомого складу для підтримання робочого парку.

Серед інфраструктурних проектів 2018 року:

  • електрифікація ділянок Долинська – Миколаїв, Ковель –– Ізов – Держкордон та Потоки – Золотнишине

  • розширення припортових ділянок

  • реконструкція інфраструктури на дільниці Пологи – Комиш-Зоря

  • закінчення робіт на Бескидському тунелі і введення його в експлуатацію.

Зростання витрат на оплату праці складе 20 %. Для порівняння у 2017-му фонд оплати праці зріс на 28 %. Також з метою мотивації персоналу планується введення нової системи оплати праці, яка визначатиме обсяги виплат залежно від специфіки та результату роботи.

До консолідовано фінплану ПАТ «Укрзалізниця» на 2018 рік увійшли показники діяльності також 7 ПрАТів, 100 % акцій яких внесено до статутного капіталу товариства.

ПАТ «Укрзалізниця» – основний перевізник вантажів та пасажирів у державі – забезпечує 82,4 % від загального вантажопотоку та 33,4 % пасажиропотоку в Україні.

Більше про:
# Укрзалізниця
Пов`язані новини