Кабінет міністрів України ухвалив новий зразок бланка паспорта громадянина України.

Про це повідомляє РБК-Україна.

Проект постанови передбачає затвердження нового зразка бланка паспорта з безконтактним електронним носієм, внесення на бланк паспорта податкового номера платника податків або інформації про його відсутність, а також можливість внесення в безконтактний електронний носій засобів електронного цифрового підпису та відцифрованих відбитків пальців.

Паспорти, отримані до набрання чинності цієї постанови, міняти не потрібно.

Внутрішні паспорти тепер видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Паспорт буде оформлюватись на 4 роки особам, які не досягли 18 років, а всім іншим — на 10 років.

 Нові паспорти громадян України матимуть вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу. Вони міститимуть інформацію українською та англійською мовами.

Також паспорти не міститимуть офіційні свідоцтва про реєстрацію шлюбу і його розірвання, проте кожному з подружжя будуть видавати свідоцтво про шлюб.

Раніше повідомлялося, що з 1 жовтня в Україні вступає в силу закон про документи, які підтверджують громадянство України, що забезпечує перехід на біометричні паспорти.

Поділитись: