Політика

Кадрові перестановки Путіна: Тріумф ФСБ та інших силовиків

Політика/Кадрові перестановки Путіна: Тріумф ФСБ та інших силовиків
Зберегти
Вигляд
lead

Президент Росії Владімір Путін провів у четвер суттєві перестановки в системі влади. У Кремлі вирішили змінити одразу кілька представників у федеральних округах, а також керівників регіонів і чиновників в уряді. Також було звільнено керівника Федеральної митної служби і ряд губернаторів.

Багато з новопризначених посадовців є колишніми силовиками Федеральної служби безпеки, Росгвардії, МВС та Федеральної служби охорони, повідомляє Meduza.

Відтак, російський уряд відправив у відставку керівника Федеральної митної служби Андрєя Бельянінова, який обіймав цю посаду з 2006 року. 26 липня в його кабінеті і вдома пройшли обшуки у справі про контрабанду алкоголю, але він фігурує в якості свідка. На його місце призначений колишній повноважний представник президента в Північно-Кавказькому федеральному окрузі Владімір Булавін, зазначає Slon.

Кадрові перестановки Путіна, графіка Slon.ru

На зміну Булавіна очільником Північно-Кавказького округу призначений Ніколай Цуканов, екс-губернатор Калінінградської області. У свою чергу, тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Калінінградської області став Євгєній Зєнічев (раніше очолював регіональне управління ФСБ).

Також відправлений у відставку губернатор Ярославської області Сєргєй Ястрєбов. Його місце зайняв екс-посадовець Федеральної служби охорони Дмітрій Міронов, який у грудні 2015 року був призначений заступником міністра внутрішніх справ. Раніше він служив у КДБ СРСР.

Заступником директора Росгвардіі призначений екс-представник Путіна в Північно-Західному окрузі Сєргєй Мєліков. Місце самого Мєлікова зайняв екс-представник президента в Кримському федеральному окрузі Олєг Бєлавєнцев.

Це сталося через те, що Путін вирішив ліквідувати Кримський федеральний округ, фактично позбавивши його автономії. Тепер анексований Крим увійшов до складу Південного округу РФ.

Представником Путіна в об'єднаному Південному окрузі залишився Владімір Устінов. Екс-губернатор окупованого Севастополя Сєргєй Мєняйло став представником президента в Сибірському федеральному окрузі, замість Ніколая Рогожкіна. А тимчасово виконуючим обов'язки губернатора окупованого Севастополя став заступник глави Міністерства промисловості і торгівлі РФ Дмітрій Овсянніков.

Крім того, звільнений губернатор Кіровської області Ніколай Бєлих — у зв'язку з «втратою довіри». Його місце зайняв колишній керівник Росреєстру Ігорь Васільєв.

Також Міхаіл Зурабов звільнений з посади надзвичайного і повноважного посла Росії в Україні.

Пов`язані новини