Світ / Європа

Кампанія проти перевищення швидкості в Естонії: водіям видають буклети про донорство органів

Reuters
Світ/Європа/Кампанія проти перевищення швидкості в Естонії: водіям видають буклети про донорство органів
Зберегти
Вигляд
В Естонії поліція запустила кампанію з протидії перевищенню швидкості на дорогах. Тепер при зупинці авто поліція виписує не лише штраф, але і надає водію буклет з інформацією про донорство органів.

«Ми не очікуємо, що ця кампанія підвищить кількість донорів органів, так само як і ми не очікуємо, що кількість смертей зросте. Проте ми сподіваємося, що люди стануть думати трошки більше», — сказав керівник поліції портового міста Пярну Андрес Сінімері.

Один з водіїв, якого спіймали на перевищенні швидкості, назвав таку ініціативу дуже корисною. Він сподівається, що кампанія змусить водіїв більше боятися небезпеки.

Зазначимо, що поліція планує видавати буклети про донорство близько місяця.

В Естонії фіксують найбільші показники серед усіх країн ЄС щодо перевищення швидкості на дорогах. Щороку 12-15% водіїв отримують штрафи за це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Світлофори не винні:чи потрібен жовтий

За даними платформи для роботи з відкритими даними Opendatabot, більшість ДТП в Україні стаються через перевищення швидкості.

У липні Верховна Рада підтримала за основу законопроект, який пропонує запровадити покарання у вигляді позбавлення волі на 8-10 років у випадку, якщо водій у нетверезому стані спричинив смертельну ДТП.

У листопаді 2017 року МВС України пропонувало посилити кримінальну відповідальність для водіїв транспортних засобів, які скоїли ДТП у нетверезому стані, внаслідок чого були травмовані або загинули люди.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Смертельні дороги: як боротися з ДТП в Україні?

Більше про:
# аварія
# Естонія
Пов`язані новини