Канада підтвердила невизнання Криму як російської території, засудила вторгення РФ на суверенну територію України та закликала Кремль звільнити усіх незаконно затриманих українців.

Канада підтвердила невизнання Криму як російської території, засудила вторгення РФ на суверенну територію України та закликала Кремль звільнити усіх незаконно затриманих українців.

Про це йдеться в заяві канадського уряду.

«Канада підтверджує своє незмінне прагнення до територіальної цілісності України та засуджує дії, вжиті Росією для насильницької інтеграції Кримського півострова, в тому числі шляхом відкриття мосту через Керченську протоку», — наголосили в Оттаві.

Канада заявила, що не визнає окупаційні кримські «суди», які винесли незаконні вироки кримським татарам, а також закликала звільнити усіх політв’язнів Кремля, зокрема, Олега Сенцова.

«З моменту окупації Криму Росією ми стали свідками серйозних порушень прав людини, вчинених державними службами Росії. Йдеться про придушення свободи вираження поглядів та об'єднань, свавільні арешти, тортури, затримання та зникнення», — заявили в уряді Канади.

25 липня Держдеп оприлюднив Декларацію США щодо Криму, якою США підтверджують політику невизнання Криму як російської території. У документі під назвою «Кримська декларація» йдеться, що Росія анексією півострова підірвала основоположний міжнародний принцип — жодна країна не може силою змінювати кордони іншої. 

США закликають Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно стверджує, і завершити окупацію Криму.

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки підтримало Декларацію США щодо анексії Криму.

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим провели невизнаний світовою спільнотою референдум про статус півострова. Президент Росії Володимир Путін 18 березня 2014 року оголосив про «включення Криму до складу РФ» — таким чином Росія анексувала український півострів. Україна, Європейський союз та Сполучені Штати не визнали результати голосування на так званому «референдумі».

В Росії та в анексованому Криму утримують 64 українських політв'язня, 27 з яких перебувають на території Росії.

58 — затримані у Криму чи у справах, пов'язаних з Кримом. Ці цифри не враховують в'язнів, що утримуються на території самоназваних республік.

Поділитись: