Каналізацію у Києві перевірили на наявність коронавірусу
Київводоканал перевірив каналізацію міста на наявність у стічних водах коронавірусу. Проби брали протягом липня—серпня, щоб допомогти вченим, і вірусу у них не знайшли.
Про це повідомила пресслужба водоканалу.
Там кажуть, що дослідження проводили в межах всесвітньої ініціативи, започаткованої мережею референс-лабораторій, дослідницьких центрів та організацій, які займаються моніторингом виникаючих речовин (Network of reference laboratories, research centres and related organisations for monitoring of emerging environmental substances — NORMAN). Аналізи робили за єдиним стандартом.
Протягом липня-серпня було відібрано 30 зразків стічних вод у 5 містах України, в тому числі і в Києві. Досліджували як стічні води, що тільки потрапляють на очисні споруди, так і ті, що вже пройшли очищення. Аналіз проводила генетична лабораторія «Diagen», розташована у Києві.
SARS-COV-19 не виявили у жодній з проаналізованих проб. Цю інформацію передали в базу даних NORMAN як науковий внесок України.
Що кажуть вчені?
У червні Національний інститут охорони здоров’я Італії (ISS) виявив коронавірус у зразках стічних вод двох великих міст на півночі країни — Мілані й Турині. Вчені перевіряли зразки, взяті на аналіз ще в грудні 2019 року, і таким чином з'ясували, що вірус був присутній у країні принаймні на два місяці раніше першого офіційно підтвердженого випадку.
А от наприкінці серпня китайські дослідники заявили, що коронавірус може поширюватися через каналізаційні труби у будинках, пише Bloomberg. Дослідження вони розпочали, оскільки вірус виявили у ванній кімнаті квартири, де ніхто не живе, але сусіди знизу були хворі на COVID-19.
Вчені провели експеримент і перевірили, чи може коронавірус поширюватися трубами через маленькі аерозольні частинки, які можуть утворитися після змиву туалету. Це припущення підтвердилося і вони дійсно можуть потрапити в сусідні квартири по трубах, кажуть вчені.
Водночас відповідно до інформації ВООЗ щодо питної води, то коронавірус у ній не живе та легко піддається окисленню. Дезінфекція на етапі водопідготовки знищує будь-які віруси.
- Поділитися: