Канцлерка Німеччини Ангела Меркель піде з поста голови партії «Християнсько-демократичний союз» після того, як очолювала її близько 20 років. Про це повідомило агентство Bloomberg з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією.

Зазначається, що після цих новин курс євро впав.

Меркель сповістила однопартійців, що не братиме участі у виборах голови ХДС, які мають відбутися на початку грудня. Про це повідомило ВВС з посиланням на джерела.

Ангела Меркель найдовше з усіх попередників очолює партію ХДС (з 2000 року). З 2005 року вона перебуває на посаді канцлерки Німеччини.

Навесні 2019 року переобиратимуть також керівництво Євросоюзу, і кандидатура Меркель може розглядатися там, як одна з ключових. Про це Громадському повідомили кореспонденти брюсельського бюро видання Politico, описуючи ситуацію довкола виборів у Європарламент.

14 жовтня у німецькій федеральній землі Баварія обирали парламент. Керівна партія Баварії — Християнсько-соціальний союз, яку очолює дійсний міністр закордонних справ Горст Зеєгофер — вперше втратила абсолютну більшість з часів Другої світової війни.

Це значна поразка і для канцлерки Ангели Меркель, адже її партія «Християнсько-демократичний союз» перебуває в альянсі з ХСС. Однією з причин поразки керівної партії в Баварії було незадоволення місцевими мешканцями міграційної політики уряду Меркель, особливо такі настрої притаманні гірським районам Баварії, де у 2015 році були табори для тисяч біженців.

Також вперше до баварського ландтагу потрапила правопопулістська партія «Альтернатива для Німеччини» (АдН), здобувши 11 %, яка є антагоністом політики Меркель щодо біженців. За даними опитування німецького телеканалу ARD у вересні 2018 діяльність ХДС/ХСС підтримують 28% німців.

Раніше повідомлялося, що рейтинг керівного блоку в черговий раз впав до рекордного мінімуму.

Згідно з опитуванням, проведеним соціологічним інститутом Emnid на замовлення газети Bild, за консервативний керівний блок, очолюваний канцлеркою ФРН Ангелою Меркель, готові проголосувати 24% виборців.

У вересні повідомлялося, що права антимігрантська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) стала найпопулярнішою політичною силою на сході ФРН.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ «Громадське.Світ»: Наслідки рішення РПЦ, відставка прем’єра Вірменії та чи настає кінець епохи Меркель

Поділитись: