У США закінчились перші президентські дебати між Гілларі Клінтон та Дональдом Трампом.

Для Трампа ці дебати були шансом проявити витримку та дисципліну, для його суперниці – запевнити виборців в тому, що їй можна довіряти.

Демократ Клінтон звинуватила республіканця Трампа в сексизмі та ухилянні від сплати податків.

«Він щось приховує, або в нього нема грошей, або він ухиляється від сплати податків», сказала Клінтон.

Трамп натомість сказав, що роки Клінтон на посаді Держсекретаря були «поганим досвідом» для Америки та запропонував їй відмовитись від торгівельних угод з азіатськими країнами.

Однією з головних тем для взаємних звинувачень став расизм, зокрема вимоги Трампа, щоб Обама показав своє свідоцтво про народження та довів, що є американцем. Бізнесмен визнав нинішнього президента громадянином Америки тільки в вересні, після того, як Обама оприлюднив власний документ про народження.

«Трамп дійсно почав свою політичну діяльність з цієї расистської брехні, що наш перший чорний президент не був американським громадянином. Для цього не було абсолютно ніяких доказів. Але він наполягав»,  сказала Клінтон.

Дональд Трамп натомість відповів, що він став єдиним, кому вдалось отримати свідоцтво про народження Обами, і він «цим дуже пишається».

Девід Аксельрод, головний стратег передвиборчого штабу Обами, написав в Твіттер, що ця ніч стала визначною для Клінтон, зокрема, завдяки її підготовці до дебатів.

Кандидат в віце-президенти від Републіканської партії Майк Пенс привітав однопартійця Трампа з чудово проведеними дебатами та написав, що вони разом зроблять Америку знову величною.

Сенатор Тім Кейн, кандидат в віце-президенти від Демократичної партії, написав, що дуже пишається Клінтон та закликав американців підтримати її.

Тед Круз, член Республіканської партії та сенатор штату Техас, написав у Facebook, що це були найсильніші дебати у всій виборчій кампанії Трампа, а також про те, що між виступами кандидатів був сильний контраст. Круз заявив, що США мають йти окремим з Гілларі шляхом, американці повинні захистити свободу та дотримуватись Конституції.

Канал CNN провів опитування серед глядачів дебатів. За його результатами Гілларі Клінтон виграла ці дебати.

Нагадаємо, вночі з 26 на 27 вересня у США пройшли дебати між кандидатами в президенти Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон.

Вони відбулись в приватному коледжі на Лонг Айленді Університеті Хофстра.

Модерував захід Лестер  Хольт, ведучий «Нічних новин» на каналі NBC. Його обрала двопартійна комісія з президентських дебатів після того, як він витягнув довгу(або навпаки, коротку соломинку).

Половина потенційних виборців в Америці буде спиратися на результати президентських дебатів, коли робитимуть вибір між Дональдом Трампом та Гілларі Клінтон 8 листопада. Саме такі результати показало опитування, проведене Reuters спільно з Ipsos, результати якого було опубліковано в понеділок, 26 вересня.

10% виборців поки не схиляються до вибору жодного з двох кандидатів.

Близько 39% сказали, що дебати ніяк не вплинуть на їхнє рішення, а 11% – що не знають, як дебати подіють них. 

 

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile