Цілий рік ми спостерігали дискусії на церковні теми, аналізували церковні події та бачили священиків на екрані чи не частіше, ніж політиків, або відомих зірок. І усе через томос про автокефалію української церкви.

Громадське від самого початку слідкувало за процесом надання Україні церковної автономії. Журналіст Сакен Аймурзаєв ретельно аналізував кожен крок до створення нової церкви.

Він першим повідомив новину про те, що Вселенський патріархат оголосив про готовність надати Україні довгоочікувану самостійність, поспілкувався з провідними українськими церковниками, богословами та релігієзнавцями, відвідав головні святині нашого народу у Києві, Почаєві та Святогорську та проглянув величезну кількість архівних кадрів та документів, щоб створити максимально повну картину життя сучасної української церкви. Результатом цієї величезної роботи став документальний фільм «Канонічні» — глибоке дослідження церковних процесів, які, так чи інакше, вплинули на життя багатьох українців.

Але цей фільм — це не просто хроніка подій, за якими спостерігала вся Україна. Це, передусім, історії звичайних вірян, які глибоко переживали зміну ставлення до своєї віри, хвилювалися, що їхню церкву оголосять поза законом чи, навпаки, раділи отриманню нової церкви. Це історії людей, для яких спілкування зі священиком — то не просто своєрідна психотерапія, але справжня втіха та джерело надії.

Громадське організовує показ фільму «Канонічні» на великому екрані й запрошує всіх охочих долучитися до перегляду. Захід відбудеться 8 лютого о 18:00 в приміщенні кінотеатру «Ліра».

Поділитись: